banner421
banner461
banner195

0 212 925 28 73 Konuşma paketi kazandınız dolandırıcılığı

S-6 Telefon ve 14 ayar Tek tas yüzük kazandınız şeklinde telefonunuza gelen mesajlara sakın itibar etmeyin...

0 212 925 28 73 Konuşma paketi kazandınız dolandırıcılığı

banner143
banner134
Zaman zaman telefonlarınıza gelen ''Hediye Kazandınız'' mesajlarını kimin gönderdiğini merak ediyorsanız eğer, haberimiz tam size göre. Kim bu mesajları gönderenler?

 S-6 Telefon ve 14 ayar Tek tas yüzük kazandınız şeklinde telefonunuza gelen mesajlara sakın itibar etmeyin... Konuşma paketi S-6 Telefon ve 14 ayar Tek tas yüzük kazandınız, postaneden almazsanız 3 gün içinde iade olacaktır şeklinde telefonunuza gelen mesajlarla vatandaşlarımızı dolandırıyorlar.

Az önce “SIGORTA” isimli bir numaradan SMS aldım. Mesajı alır almaz yeni nesil dolandırıcılık yöntemleri olduğunu görebiliyorsunuz. Mesajın içeriğinde “Poliçeden dolayı 2130TL değerinde S6 telefon ve ve 14 ayar Tek tas yüzük kazandığım” yazıyordu.


Konuyla ilgili Google’da araştırma yaptığımda bu numaranın belli mesajları herkese yolladığını gördüm. Bu yüzden vatandaşlarımızın bilinçlenmesi için www.fibhaber.com a ihbarla bilgi vermeyi uygun gördüm.

Daha öncede bu konularda biton SMS dolandırıcılığı mesajları almış biri olarak bunun önüne geçmemiz gerektiğini düşünüyorum. Devletin bu konudaki tedbirleri ve cezaları sanırım yeterince caydırıcı değil ve hala bu tür mesajlar almaya devam ediyoruz.


Bu konuyla ilgili bireysel olarak bilinçlenmemiz ve bu tür olaylara kanmamamız gerekiyor.

Mesaj metninin tamamını paylaşıyorum:

53869XXXXX  Numaraniza Policeden dolayi tanimlanan 2130 tl lik S-6 Telefon ve 14 ayar Tek tas yüzük 3 gün icinde almazsaniz iade olacaktir.Bilgi icin 02129252873.

Vatandaşları uyarın dikkat etsinler.

Yeni dolandırıcılık

Bu tür olayların yaşanmaması için size gelen SMS içeriğini yorum olarak paylaşmanız diğer arkadaşların bilinçlenmesine yardımcı olabilir. Bu sayfayı ziyaret ederseniz size de böyle bir mesaj gelirse yorum olarak metni paylaşabilirsiniz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.