banner461
banner195

1. Kapadokya Kültür ve Turizm Festivali’ Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Nevşehir Üniversitemiz Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından ortaklaşa bu yıl ilki düzenlenen ‘1. Kapadokya Kültür ve Turizm Festivali’nin ikinci günü renkli görüntülere sahne oldu

 1. Kapadokya Kültür ve Turizm Festivali’ Renkli Görüntülere Sahne Oldu
16 Nisan 2013 Salı 18:58

banner143
banner134
Nevşehir Üniversitemiz Sosyal Tesis Binasında gerçekleştirilen festivale; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülseren Bağcı, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Erdoğan Çiçek, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Bülbül, Pamukkale Üniversitesi öğretim üyeleri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerin yanı sıra yoğun bir katılım oldu.  

Festival üniversitemiz öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. E. Erdem Kaya, Öğr. Gör. K. Yiğit Alkan, Öğr. Gör. Emre Üstün ve Suat Karakuş’un yer aldığı Katpatuka Müzik Topluluğu’nun birbirinden güzel eserleri seslendirmeleriyle başladı.

Üniversitemiz Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu, Turizm Animasyonu Programı öğrencilerinin sahne aldıkları  Aşuk-Maşuk oyunu, pandomim gösterisi, Kocaeli Üniversitesi Artvin Yöresi Halk Oyunları Ekibi ve Pamukkale Üniversitesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Plaket töreniyle son bulan etkinlik sonunda Avanos’un tanınmış çanak- çömlek ustası Şaban Topuz, katılımcılara çömlek yapımını gerçekleştirerek kendilerine bilgiler verdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.