banner461
banner195

11.Türkçe Olimpiyatlarına Nevşehir GESİAD'da Katıldı

Nevşehir Genç Sanayiciler ve iş adamları derneği üyeleri 11.Türkçe olimpiyatları kayseri etkinliğine katıldı. Nevşehir protokol üyeleri ile birlikte izledikleri etkinlikten çok etkilendiklerini dile getirdiler.

11.Türkçe Olimpiyatlarına Nevşehir GESİAD'da Katıldı
05 Haziran 2013 Çarşamba 13:01

banner143
banner134

 Gesiad yönetim kurulu başkan yardımcısı A.Ersan Erdoğan Uluslararası Türkçe Derneği (Türkçeder) tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Kayseri etkinliğine katılmak üzere kente gelen 40 ülkeden 200 öğrenci oldugunu söyledi.

Erdoğan İlk sene 17 ülkeden çok mütevazi bir katılımla başlamıştı. Şimdi 140 ülkeden 2 bin çocuğumuz geldi. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Onları Türkiye'de ağırlamaktan çok mutluyuz. 20 gün içinde olağanüstü günler yaşayacağız. Bu çocuklara emek veren, fedakar, vefakar, cefakar öğretmenlerimiz dünyanın birçok yerinde görev yapıyorlar. Kimi zaman eksi 50 derece soğukta, kimi zaman 50 derece sıcakta Sibirya'da, Afrika çöllerinde görev yapıyorlar. Türk kültürünü, İstiklal Marşı'mızı oralarda bu çocuklarımıza öğretiyorlar. Bu sene de olimpiyatlar 'Evrensel Barış' adı altında yapılıyor. Erdoğan önümüzdeki 2014 yılında Nevşehir’de Türkçe olimpiyatlarını düzenlemek için Türkçeder ile görüşmeler yaptıklarını ve ilimizin tanıtımı için çok önemli bir proje olduğunu söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.