banner461
banner195

1.5 Ayda Çizimi Öğrendiler

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği ile Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmasıyla açılan Rapido kursunda kursiyerler kurs sonunda kendilerine iş istihdamı oluşturabilmek için uğraş veriyor.

1.5 Ayda Çizimi Öğrendiler
20 Eylül 2014 Cumartesi 18:23

banner143
banner134

 1.5 Ayda Çizimi Öğrendiler

NEVŞEHİR(MHA) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği ile Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğünün ortaklaşa çalışmasıyla açılan Rapido kursunda kursiyerler kurs sonunda kendilerine iş istihdamı oluşturabilmek için uğraş veriyor.

08 Ağustos 2014 tarihinde başlayan Rapido Kursunda kursiyerler kursun başlangıcından bu yana geçen süre içerisinde Çanak tabak üzerine çizim yapmayı büyük ölçüde öğrendi. Kurs öğretmeni Ayşe Kahveci yönetiminde günde 5 saat çalışan kursiyerler önümüzdeki günlerde çizimini yaptıkları çanakların boyamasına geçecekler.

6 ay süremse i planlanan kursun son derece olumlu gittiğini belirten Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu, 6’su bayan, 4’ü erkek olmak üzere toplam 10 Kursiyerin katıldığı rapido kursuna katılan kursiyerlerin kursa katıldıkları her gün için 25 TL ücret aldıklarını belirtti.

Ortopedik ve Görme engellilerden oluşan bu dönemki kursun sonunda rapido çizimi ve süslemesini öğrenen kursiyerlerin büyük bir bölümüne bölgedeki çanak çömlek atölyelerinde iş bulma imkanı sunacaklarını kaydeden Mutlu, bu konuda bölgedeki çanak çömlek atölyelerinde ciddi oranda bir iş potansiyelinin bulunduğuna da dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.