banner461
banner195

15 Temmuz kahramanları, 15 Temmuz ortaokulu açılışını gerçekleştirdi

Nevşehir'in Çat kasabasında 15 Temmuz kahramanları, 15 Temmuz ortaokulu açılışını gerçekleştirdi.

15 Temmuz kahramanları, 15 Temmuz ortaokulu açılışını gerçekleştirdi
07 Ekim 2016 Cuma 18:28

banner143
banner134
15 Temmuz gecesinin kahramanları “Tecrübe Konuşuyor İçimizdeki Kahramanlar” projesi kapsamında darbe girişimi gecesi yaşadıklarını paylaşmak üzere geldikleri Nevşehir’de Çat kasabasında bulunan 15 Temmuz Diriliş Ortaokulunu açılışına katıldı.

Törene, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Kaya, 15 Temmuz kahramanları Binbaşı Barış Dedebağ, Metin Doğan, Vildan Güvercin, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Belde Belediye Başkanları, Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Katılımcılara seslenen Nevşehir Valisi İlhami Aktaş konuşmasında, 15 Temmuz Diriliş Ortaokulu öğrencilerinin şanslı olduğunu dile getirdi. Vali Aktaş, "Bu okulun çocukları o kadar şanslı ki Çanakkale Zaferini adeta yeniden Kurtuluş Savaşı destanı yaşayan, yaşatan, bizlerin bunları yaşamamıza vesile olan üç kahramanımız aramızda” dedi.

15 Temmuz kahramanlarından Barış Dedebağ ise Hz. Peygamber’in ’Vatan sevgisi imandandır’ hadisini hatırlatarak, "O gün bizim karşımıza çıkanlar bizim askerimiz değildi. Kesinlikle şuan Suriiye’de olan doğuda güneydoğuda ve yurdumuzun çok çeşitli yerlerinde mücadele eden kahramanlar ile o gün ki hainleri birbirine karıştırmayın. Zaten vatandaşlarımız bunu yapmıyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz Diriliş Ortaokulunun açılışını Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz ile birlikte 15 Temmuz kahramanları Barış Dedebağ, Metin Doğan ve Vildan Güvercin yaptı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.