banner461
banner195

2014 Yılı esnaflarımız için çok da iyi geçmedi ama..

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, gerek teşkilat açısından gerekse Nevşehir esnafı açısından geçen yılı değerlendirdi.

2014 Yılı esnaflarımız için çok da iyi geçmedi ama..
07 Ocak 2015 Çarşamba 17:02

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, gerek teşkilat açısından gerekse Nevşehir esnafı açısından geçen yılı değerlendirdi.

Esnaflarımız Yeni Yıldan Umutlu...

Geçtiğimiz yılın esnaf ve sanatkar açısından hiçte iyi geçmediğini kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar odaları birlik Başkanı İsmail Ördü, “2014 Yılının esnafımız açısından çokta iyi geçtiği söylenemez. Ancak Ahilik Kültüründen gelen kanaatkarlığımızla şükredip işyerlerimizi açmaya devam ediyoruz. Teşkilatımız açısından baktığımızda ise 16 Yıldır yapılmayan Esnaf Şurasının geçtiğimiz aylarda yapılması önemli idi. Bu şuranın en önemli meyvelerinden biri ise yeniden yapılandırma oldu. Şura’ya ayın Cumhurbaşkanımızın da katılması da daha farklı bir önem kazandırdı. Şura ilk defa Cumhurbaşkanı düzeyinde yapıldı. Esnaf Şuramızın meyvelerinin önümüzdeki aylarda daha fazla oranda ortaya çıkmasını bekliyoruz. Şura’da Vergi, Sosyal Güvenlik, Kredi ve Finansman ile Mesleki eğitim başlıkları ele alındı. Bu konularda oluşturulan komisyonlar aylarca önemli çalışmalarda bulundular. Bu çalışmaların Ülkemiz esnaf ve Sanatkarına çok ciddi getiriler sağlayacağına inanıyorum. Öte yandan ilimiz açısından 2014 yılına baktığımızda bölgeye gelen turist sayısının geçtiğimiz yıla oranla aynı seviyelerde olduğu belirtiliyor. Ancak esnaf ve sanatkar teşkilatı olarak bizler bölgede uygulanan Paket Turlar ve Her şey Dahil sisteminin esnaf ve sanatkarımıza zarar verdiğini düşünüyoruz. Bölgede yerli turiste daha fazla ağırlık verilmesini istiyoruz, bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 4 yıl önce
Ekmeği 850 tl yaptınya artık 2015 iyi geçirirler......
Avatar
akpli - 4 yıl önce
o kadar actırısan pastırmacı turka bimi a101 tabi sizin icin iyi gecer ya pazarcı neyapacak bakkallar ne olacak bunların yüzünden işyeri kapatanın bobali boynuza