banner461
banner195

2017-2018 Eğitim Öğretim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Valiliğince 2017-2018 Eğitim Öğretim Güvenliği Toplantısı, Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
08 Eylül 2017 Cuma 15:53

banner143
banner134
Nevşehir Valiliğince 2017-2018 Eğitim Öğretim Güvenliği Toplantısı, Valilik Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Toplantı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın Başkanlığında Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, belde belediye başkanları, muhtarlar, okul müdürleri, sivil toplum örgütleri, okul aile birliği başkanları ve diğer yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için alınacak tedbirler ve yapılacak planlamalar ile ilgili toplantı yaptı.
Toplantı, Vali İlhami Aktaş’ın açılış konuşmalarıyla başladı.
2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı-uğurlu olması temennisinde bulunan Vali Aktaş, İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla şu anda 81 ilde ve tüm ilçelerde aynı toplantının yapıldığını ifade etti.
Geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içinde tamamlamaları, ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri amacı ile İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği bu çalışmaların yapıldığını ifade eden Vali Aktaş, toplantıya okul idarecileri, okul aile birliği başkanları, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve diğer paydaşları davet ettiklerini; yararlı bir toplantı olmasını dilediğini ifade etti.
Toplantıya Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu sunumla devam edildi. Sunumda İl Emniyet Müdürlüğü’nün okul güvenliği ile ilgili faaliyetleri, yapılan denetimler, uygulanan idari para cezaları ile adli işlemlere yer verildi. Sunumda ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü’nün projeleri ile paydaşlardan beklenen konulara yer verildi.
 Ayrıca toplantıda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde geçebilmesi için alınacak tedbirler ve yapılacak planlamalar görüşüldü. Bu çerçevede; okul çevrelerindeki güvenlik kameraları ve fiziki tedbirlerin durumu, okul çevrelerinde uyuşturucu ve benzeri madde satışına karşı alınacak önlemler, okul servis araçlarında öğrenci güvenliğine yönelik yapılması gereken işlemler ele alındı. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.