banner461
banner195

2018 Yılı Bitki Koruma Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde  2018 yılı üretim sezonunu Bitki sağlığı ve Karantina uygulamaları Değerlendirme Toplantısı  yapıldı. 

2018 Yılı Bitki Koruma Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
23 Kasım 2018 Cuma 17:06

banner143
banner134

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde  2018 yılı üretim sezonunu Bitki sağlığı ve Karantina uygulamaları Değerlendirme Toplantısı  yapıldı.  İlçe ve Şube Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki sağlığı konularında faaliyet gösteren yetkili ve teknik elemanların katıldığı toplantıda konuşan İl Müdürü Okan YILMAZ, Gıda arz güvenliğini sağlama noktasında üretim planlamasının yanısıra mevcut ürünlerin miktar ve kalite kaybına uğramadan nitelikli olarak sofralarımıza ulaşması için çalışmaların sürdüğünü ve 2019 yılı için gerekli planlamaların yapılacağını söyledi.

Toplantıda üretim alanlarında karşılaşılan bitkisel hastalık ve zararlılar ile mücadele yöntemleri konusunda  yapılan sunumun ardından 2019 yılı programı ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. 2019 yılı programı içerisine özellikle Domates güvesi ile biyolojik, biyoteknik ve kimyasal mücadele konularına yer verilmesi kararlaştırıldı.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.