banner461
banner195

23 Nisan Çocuk Bayramı Ortahisar’da Coşku İle Kutlandı

Ortahisar Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenlerde Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Belediye meclis üyeleri, mahalle Muhtarları törende hazır bulunan öğrencilerin ve halkın 23 Nisan Çocuk bayramını kutladı.

23 Nisan Çocuk Bayramı Ortahisar’da Coşku İle Kutlandı
23 Nisan 2014 Çarşamba 13:41

banner143
23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ORTAHİSAR’DA COŞKU İLE KUTLANDI‏
İlgili Galeriye Git
banner134

 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ORTAHİSAR’DA COŞKU İLE KUTLANDI

 

 

Ortahisar Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenlerde Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç, Belediye meclis üyeleri, mahalle Muhtarları törende hazır bulunan öğrencilerin ve halkın 23 Nisan Çocuk bayramını kutladı.

 

 

Ortahisar ’da İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Ortahisar Belediye Başkanı İsmail Genç Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir.

 

            Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yad etmek olmalıdır.

 

            Özellikle ülkemize, devletimize ve milletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetler karşısında, her zamankinden daha fazla cumhuriyetimizin ilkelerine sahip çıkma, birliğimize ve bütünlüğümüze sahip çıkma mecburiyetinde olduğumuz açıktır. Bu tür bayramları da bu şuur ve düşünce içerisinde değerlendirmek durumundayız.

 

            İşte 23 Nisan'ın bir başka anlamı ve işlevi de burada karşımıza çıkmaktadır. Bu günde hem çocuklarımıza bu şuuru vermenin gayreti içerisinde olacağız. Hem de çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Çünkü; devletimize, cumhuriyetimizin temel değerlerine ve milletimizin bütünlüğüne yönelik saldırılar bugün olduğu gibi, yarın da devam edecektir. Gelecek nesillerin uyanık ve bu gibi düşmanca saldırılara karşı hazırlıklı olması için onlara gerçekleri anlatmalı, yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmeliyiz. 23 Nisan'da hepimizin öncelikli görevi bu olmalıdır.

 

            23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız, diye düşünüyorum.

 

            Tarihin akışı içerisinde, milletlerin kaderinde olumlu veya olumsuz olarak etkili olan binlerce devlet adamı yer almıştır. Bugün bunların pek çoğunun bırakınız eserlerini, isimlerini dahi hatırlayamazsınız. Oysa Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önderimiz Atatürk gibi devlet adamı ve halk kahramanları, bıraktıkları eserler ve bu eserlere sahip çıkan milyonlarla sonsuza kadar yaşayacaklardır. Atatürk gibi kahramanları farklı kılan ve tarihe altın harflerle yazdıran gerçek de budur.

 

            Bu nedenle Atatürk'ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler.

 

            Bu duygularla, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, sevgilerimi sunuyorum. 

 

Ortahisar  Belediye Başkanı İsmail Genç 23 Nisan Çocuk  Bayramına katılan  öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, Belediye meclis üyeleri,mahalle Muhtarları törende hazır bulunan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

 

 Okul öğrencilerin oluşturduğu Halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile devam eden kutlama etkinliklerinde daha sonra resmi geçit töreni düzenlendi.   


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.