banner461
banner195

25 Bin 500 Tl Para Ödüllü Yarışma, Gençleri Bekliyor

Sesine Güvenen Gençler, Haydi Türk Halk Müziği Yarışmasına

25 Bin  500 Tl Para Ödüllü Yarışma, Gençleri Bekliyor
25 Kasım 2016 Cuma 09:16

banner143
banner134
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, 2016 yılı Genç-Des programı için hazırladığı projeyle hibe kazanan Nevşehir Belediyesinin , toplam 25 bin 500 TL’lik para ödüllüKapadokya’nın Genç Sesleri Türk Halk Müziği Ses Yarışmasına ilgi her geçen gün artıyor.
 
Milli Kültürümüzün en önemli yapı taşlarından olan Türk Halk Müziği alanında yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve amatör sanatçılığın teşvik edilmesi amacıyla düzenlenecek yarışma ile hem müziğe gönül veren 16-29 yaş aralığındaki gençlerin birbirlerini tanıması, hem de müzik alanında yeteneği olan gençlerin, bu alanda iyi bir başlangıç yapması sağlanacak.
 
Nevşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Genç-Des Programı kapsamında maddi katkılarıyla, organize ettiğiyarışmaile Kapadokya’nın genç seslerini belirleyecek.
 
Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek yarışmaya katılmak isteyen adaylar,oluşturulan nevsehir.bel.tr/sesyarismasilinkinden yarışma şartnamesine ulaşabilecekler. Katılım koşullarının ve başvuru için gerekli evrakların yer aldığı şartnameye uygun olmayan adaylar, yarışmaya katılamayacaklar.
 
Ön elemeler için başvurular,5 Aralık 2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar yapılabilecek. Ön elemeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı sanatçılar, TRT sanatçıları, müzikle uğraşan profesyonel sanatçılar veya akademisyenlerden oluşan bir jüri tarafından yapılacak.
 
 
Finale seçilen 15 aday, 24 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 19.00’ da  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek final programıyla vatandaşlarımızla buluşacak. Ünlü jüri üyeleri ve müzik ekibinin eşliğinde gerçekleştirilecek final gecesinde birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye 5.000 TL ödül verilirken, üç kişiye de 1.000 er TL mansiyon ödülü verilecek.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.