banner461
banner195

35 yaş altı erkekler TYÇP’da çalışamayacak

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, bu yıl Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde ilimize ne kadar ödeneğin aktarılacağı, ne kadar insanının bu program dâhilinde görevlendirileceği konusunda henüz bir gelişme yaşanmadığını söyledi.

35 yaş altı erkekler TYÇP’da çalışamayacak
13 Ağustos 2014 Çarşamba 19:15

banner143
banner134

 Bu yıl yayımlanan yeni bir genelge ile 35 yaş altı erkeklerin TYÇP’ da çalıştırılamayacağının da belirlendiğini kaydeden Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Temel, bu program dâhilinde daha önce görev alan insanların her yıl bu programa dâhil olacağım diye bir beklenti içerisinde bulunmasının da yanlış olduğunu söyledi. 

Program çerçevesinde geçtiğimiz yıl ilimiz genelinden 500 kişinin görevlendirildiğini ve 9 ay süreyle bu kişilere istihdam sağlandığını hatırlatan Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, 

“Toplum Yararına Çalışma programına ilişkin tüm illere yeni bir ödenek yok. Geçen yıl da biz bu aylarda ödenek almıştık. Şu an için bu yıl toplum yararına çalışma programı çerçevesinde illere ne kadar ödenek aktarılacağı, ilimize ne kadar ödenek ayrılacağı konusunda bir bilgimiz yok.

Geçtiğimiz yıl bu kapsamda 500 kişi çalıştırılmıştı ilimiz genelinde. Şu anlayış yanlış biz her dönem toplum yararına çalışma programında çalışacağız anlayışı tamamen yanlış. 

Bu programın asıl amacı işsizliğin yoğun olduğu dönemde işsizliği asgari seviyeye indirmektir. 

Geçen yıl 9 ay istihdam ettik bu programa dâhil ettiğimiz insanlarımızı. Bizim amacımız en azından geçen yılki rakamları korumak olacak. Şu anda yönetmelik değişimi de oldu. 

Toplum yararına çalışma programı çerçevesinde erkeklerde 35 yaşı altı insanlarımızı çalıştıramayacağız. 

Geçen yıl böyle bir yaş ortalaması yoktu. Elimizden geldiği kadarıyla daha fazla ödenek almanın gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
her şeye kıllanana adam - 4 yıl önce
bu adam çalışıyor tebrik ediyor bu adamdan kıllanmıyorum
Avatar
Aziz koc - 4 yıl önce
Bence bu yas karari yanlis bir karar
Avatar
GARANTİSİ OLMAYAN BİR PROJE - 4 yıl önce
Peki bunun sonu olmayacakmı, elbetteki olacak.peki o'zaman ne olacak..düşünen varmı..ama nerde;bu işsiz milletin halini bu devletin düşünmesi gerekiyor..bu millet oy veriyormu'veriyor ya devlet ne yapıyor?böyle garantisi olmayan bir proje...
Avatar
fatma özen - 4 yıl önce
bu fikri beğendim
Avatar
mesut yıdız - 3 yıl önce
35 yaş altı insanlar hırsızlımı yapsınlar
Avatar
Çetin Duru - 3 yıl önce
Bu program iyidir ama sonu olacaktır bir gün mutlaka..yeterki bu iş kime çıkarsa hakkıyla çalışıp aldığı ücreti hak etsin.bir çoğu çıktığı zamanda çalışmıyor.bu çalışmayanların yanında çalışanında emegi boşa çıkıyor o kurumda..her şey devletten beklenemez.ama bakıyorumda herkes her şeyi devletten bekliyor..unutmayalımki bu devlet millettir.millette devlettir..çünkü bu devleti bu millet yani bizler seçiyoruz..devlet elbet bir gün bunuda sonlandırıp bir çare bulur..bir gecede neler deyişti gördük..paşalar bir gecede içeri atılmadımı...
Avatar
zülküf bey - 3 yıl önce
Kadro istiyor kadro istyor kadro istiyor kadro
Avatar
ihsan - 3 yıl önce
Yazk bu milete artikel atin milete ekmek kapisi acn geciciler icin vaad degl yapilanma artik kritik donemec