banner461
banner195

4. Uçhisar Ferfene Günü Etkinliği’ne yoğun ilgi

Uçhisar Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ferfene Günü Etkinliği düzenledi. Dördüncüsü gerçekleşen programa ilgi oldukça yoğun oldu.

4. Uçhisar Ferfene Günü Etkinliği’ne yoğun ilgi
09 Mart 2013 Cumartesi 14:46

banner143
banner134

 Geçmişte kalan gelenekleri yaşatmak ve kadınlar gününü kutlamak amacıyla düzenlenen etkinliğe Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Hamleci, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Kutlar, turizmciler ve çok sayıda Uçhisarlı katıldı. Etkinlikte Uçhisarlı bayanlar günün anlamını belirten şiirler, ilahiler okudu ve karşılıklı atışmalar yapıldı. Geleneksel oyunlar sergileyen bayanlar çeşitli yarışmalara da katıldı. Uçhisar Haydar Çankaya Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik dinletisi salonda bulunan bayanlardan büyük alkış topladı.

 

Etkinlikte geleneksel mutfak kültürünün de sergilendiği yemek yarışması düzenlendi. Uçhisarlı bayanlar hünerlerini sergilediler. Bulgur Çorbası, Beyaz Fasulye, Aside, Dolaz ve Kayısı Yahnisi olmak üzere beş çeşit yemekte bayanlar birbirinden güzel tatlarla yarışamaya katıldılar. Geleneksel tatları unutturmamak için düzenlenen yemek yarışmasında dereceye giren bayanlara çeşitli hediyeler verildi.

 

Programda konuşan Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, unutulmaya yüz tutmuş bir geleneği tekrar ortaya çıkarmanın ne denli önemli olduğunu vurgulayarak, etkinliğe katılan bayanların ve tüm dünya kadınlarının Dünya Kadınlar Gününü onlara birer kırmızı karanfil vererek kutladı. Etkinliğe katılan bayanlar böyle bir etkinliği düzenleyen ve geleneklerine sahip çıkan Belediye Başkanı Osman Süslü’ye teşekkür etti. Program Ali Taşpınar’ın müziği eşliğinde eğlenceyle son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
murat - 5 yıl önce
ferfene eskiden kişiler kendi aralarında yaparlardı . ney unutulmuş senin gayen bu değilki. senin amacın başka, yani için başkkaa dışın başka kandırma kimseyi.seni iyi bilirim beni kandıramazsınnn
Avatar
dalavereci - 5 yıl önce
bir yıl sonra sana öyle bir ferfene takacak ki uçhisarlı feleğini şaşıracaksın.