banner461
banner195

5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başvuruları Sona Erdi

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması için başvurular sona erdi. Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra çeşitli Avrupa ülkelerinden toplam 686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı 2 bin 525 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

5. Uluslararası Fotoğraf  Yarışması Başvuruları Sona Erdi
18 Eylül 2014 Perşembe 15:05

banner143
banner134
 EN YÜKSEK KATILIMLI YARIŞMA OLDU

5. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞVURULARI SONA ERDİ

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışması için başvurular sona erdi. Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra  çeşitli Avrupa ülkelerinden toplam 686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı  2 bin 525 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif  bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 5. si düzenlenecek Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması için internet sitesi üzerinden yapılan başvurular dün 23.00’da sona erdi.

Yarışma konusunun  ‘Manzara’  olarak belirlendiği 5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf  Yarışmasına  katılmak için  amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçıları eserlerini   

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/anasayfa.asp  adresine yükleyerek yarışmaya katılma hakkı kazandı.

 

463’ü Türkiye’den ve 686 sı da çeşitli Avrupa ve Afrika  ülkeleri ile Uzakdoğu ülkelerinden toplam  686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı yarışma için 2525 fotoğraf  gönderiminde bulundu.

 

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasına katılan eserler,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı   Prof. Mustafa Arslan, Erciyes Üniversitesi Gezil sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi  Doç. Hakan Pehlivan, Nevşehir Müze Müdürü   Ertuğrul Murat  Gülyaz ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Osman Ürper’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.

Birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 5. Uluslar arası Fotoğraf  Yarışması’nda ayrıca 3 mansiyon ödülü verilecek.

 

5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında bu yıl ilk kez özel ödüllerde verilecek. Yarışmada  En İyi Kapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü elde edecek eser sahibine  3000 TL ,  2. olacak eser sahibine  2000 TL ve 3.lüğü elde edecek eser sahibine de  1000 TL para ödülü verilecek.  Jüri değerlendirmesi ile yarışma sonunda yapılacak sergileme için de 30 fotoğraf belirlenecek ve eser sahiplerine de eser başına 100 TL ödül takdim edilecek.  FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü  ise toplamda en fazla eseri sergilenen fotoğraf sanatçısına  verilecek.

 

20 Eylül 2014  Cumartesi günü  seçici kurulun değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü açıklanacak.

 

5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılarına ödülleri, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde 13 Ekim 2014 Pazartesi günü düzenlenecek törenle verilecek. Törende ayrıca seçici kurulun belirlediği fotoğraflarda fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.  

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.