banner461
banner195

5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni 5 Aralık Tarihinde Yapılacak

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına ödülleri 5 Aralık Cuma günü düzenlenecek bir törenle ödülleri verilecek.

5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni 5 Aralık Tarihinde Yapılacak
28 Kasım 2014 Cuma 10:40

banner143
banner134
 686 FOTOĞRAFÇI, 2 BİN 525 FOTOĞRAF İLE KATILMIŞTI

ÖDÜLLER, 5 ARALIK’DA SAHİPLERİNİ BULUYOR

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışmasında dereceye giren amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına ödülleri 5 Aralık Cuma günü düzenlenecek bir törenle ödülleri verilecek. Yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra  çeşitli Avrupa ülkelerinden toplam 686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı  2 bin 525 fotoğraf ile katılmıştı.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif  bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 5. si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında ,konu manzara olarak belirlenmişti.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasına katılan eserler,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı   Prof. Mustafa Arslan, Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi  Doç. Hakan Pehlivan, Nevşehir Müze Müdürü  Murat  Gülyaz ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Osman Ürper’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

 

463’ü Türkiye’den ve 223’ü de  çeşitli Avrupa ve Afrika  ülkeleri ile Uzakdoğu ülkelerinden toplam  686 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısının toplam 2525 fotoğraf ile katıldığı yarışmada, seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonrasında, birinciliği Polonya’dan  Maciej Makowski elde ederken, ikinciliğe ve üçüncülüğe Polonya’dan katılan fotoğraf sanatçısı Krzysztof Browko ’nun eseri layık görüldü. Seçici kurul, Bulgaristan’dan yarışmaya katılan Krasimir Mataro, İngiltere’den Keith Woor ve Rusya Federasyonu’ndan Alexey Trofimov’un  fotoğraflarının da  mansiyon ödülü almasını kararlaştırmıştı.Seçici kurul değerlendirmesi sonrasında  5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışması için belirlenen Kapadokya Fotoğrafı özel ödülünde de birinciliği  Mersin’den katılan Münevver Döle elde ederken, bu dalda ikincilik ödülü Kayseri’den Nuri Çorbacıoğlu ve üçüncülük ödülünün de Antalya’dan Fatih Özenbaş’ın fotoğrafı elde etmişti. Kurulun yaptığı belirleme ile de,  FİAP en iyi fotoğrafçı ödülünü ise, bu yılki yarışmada en iyi ikinci ve üçüncülük fotoğraf  ödülünü elde eden  Polonyalı Krzysztof  Browko’ya verilmesini kararlaştırdı.

5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf  Yarışmasında birinci olan  eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya ile 3 mansiyon ödülü ,  5 Aralık 2014 Cuma günü  saat 11.00 de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir tören ile takdim edilecek.

5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışmasında bu yıl ilk kez özel ödüllerde sahiplerini bulacak.  En İyi Kapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü elde eden eser sahibine  3000 TL ,  2. olacak eser sahibine  2000 TL ve 3.lüğü elde edecek eser sahibine de  1000 TL para ödülü verilecek. 

 

Seçici kurulun yaptığı değerlendirme ile  yarışmada sergilemeye layık görülen 30 eserde, dereceye giren fotoğraflarla birlikte Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde , fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.