banner461
banner195

% 50’sini Devlet Karşılıyor

Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekiz, Nevşehir’de çeşitli felaketlerin ardından bir kez daha önemi anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

% 50’sini Devlet Karşılıyor
09 Ocak 2015 Cuma 17:04

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekiz, Nevşehir’de çeşitli felaketlerin ardından bir kez daha önemi anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

Tarım sigortasın % 50’lik bölümünün devlet tarafından karşılandığını ve diğer bölümünün ise çiftçilerden hasat sonrasında tahsil edildiğini kaydeden Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Ekiz, “Yaşanan çeşitli felaketlerin ardından sigortayı hatırlamak doğru değil. Çiftçilerimizi bu konularda bilgilendirmek üzere çalışmalarda bulunuyoruz. Çiftçilerimiz ihmalkarlık yapmadan yüzde 50’lik bölümünü devletin karşıladığı tarım sigortalarını bir an önce yaptırmaları uyarısında bulunuyoruz. Nevşehir Ziraat odamızda da tarım sigortaları yapılmaktadır” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
otur ma.... - 4 yıl önce
başkan köylünün sayesinde orada oturuyorsunuz ama köylere gelin ,,,insanları bilğilendirin,,yardımcı olun....sahtekarlar yüzünden..(.koltukta oturup nutuk çekmekle bu işler olmaz...biraz çalışın )....köylü de güven yok sizlere bilesiniz....
Avatar
ertan - 4 yıl önce
Arkadas dogru söylüyorum