banner461
banner195

6 Bin Suni Tohumlama Yapıldı

Nevşehir’de süt üretiminin kaliteli bir şekilde artırılmasını hedefleyen Süt Birliği geçtiğimiz yıl 6 bin dolayında suni tohumlama yaptı.

6 Bin Suni Tohumlama Yapıldı
15 Ocak 2014 Çarşamba 09:46

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de süt üretiminin kaliteli bir şekilde artırılmasını hedefleyen Süt Birliği geçtiğimiz yıl 6 bin dolayında suni tohumlama yaptı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, 2013 yılının suni tohumlama çalışmalara aşamasında başarılı bir yıl olarak geçtiğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz yılın Ocak – Aralık ayları döneminde ilimiz genelinde 6 bine yakın suni tohumlamanın yapıldığını söyleyen Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, “Geçtiğimiz 2013 yılı Nevşehir Süt Birliğimin çalışmaları açısından verimli bir yıl olarak geçti. Süt üretiminde son derece önemli olan suni tohumlama çalışmalarımızı Nevşehir ili genelinde 24 Veteriner Hekim ile birlikte yürüttük. Süt üreticilerimizden hiçbir para talebinden bulunmadan gerçekleştirdiğimiz suni tohumlama çalışmalarımız bu yıl da devam edecek” açıklamasında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.