banner461
banner195

6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başlıyor.

6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başlıyor
11 Eylül 2014 Perşembe 15:24

banner143
banner134

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başlıyor. 2009'dan bu yana düzenlenmekte olan ve bu yıl 6. kez düzenlenecek yarışmada, toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlanıyor.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vekili Gürol ÇETİN, yarışmaya dair yaptığı açıklamada;  "Düzenlenen bu tür yarışmalar ile tarımın  insanla olan tarihsel ve kültürel bağının ebedileştirilmesine de katkıda bulunulmaktadır. Bilindiği üzere Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nün önerisi üzerine 2014 yılı Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı olarak ilan edilmiştir. Açlık ve yoksullukla mücadele, doğal kaynakların korunması ve kırsal kalkınmanın etkin bir parçası olduğu vurgulanan "Aile Çiftçiliği" bu yıl tematik kategori olarak belirlenmiştir. Herkesin katılımına açık olan yarışma genel, çiftçi, aile çiftçiliği teması, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları ve Denizbank Çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.

 Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecektir.

 Yarışmada birincilik ödülü 5 bin TL, ikincilik 4 bin TL, üçüncülük ödülü 3 bin TL olup, yarışmada dereceye giren eserlere toplamda 20 bin TL tutarında Denizbank hediye çeki ile Kitap ve DVD setleri armağan edilecektir.

Bu kapsamda Nevşehir inde bir tarım kenti olması ve bu alanda oldukça fazla görselin ilimizde mevcut olmasından dolayı amatör ve profesyonel tüm fotoğraf severleri yarışmamıza katılmaya davet ediyor ve şimdiden tüm katılımcılara başarılar diliyorum.

Başvurular 24 Ekim 2014 tarihinde sona erecek, sonuçlar 17 Kasım 2014 tarihinde www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacaktır. Kazananlara ödülleri 28 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek bir törenle takdim edilecektir" dedi.

ÇETİN, İlgililerin yarışmaya gösterecekleri ilgiden dolayı şimdiden teşekkürlerini bildirdi.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.