banner461

60. Yıl Negatif Büyümelerle Geçmektedir‏...

Nevşehir'in il oluşunun 60. yılı sebebiyle bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 60 yılda kayıpların kazanımlardan çok olduğunu ifade etti.

banner503
  60. Yıl Negatif Büyümelerle Geçmektedir‏...
20 Temmuz 2014 Pazar 14:14

banner143
banner134

Nevşehir'in il oluşunun 60. yılı sebebiyle bir açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 60 yılda kayıpların kazanımlardan çok olduğunu ifade etti.

Mustafa Uğur; "İthalatçı firma sayısının bir önceki yıla göre %10 azaldığı, kepenk indirip dükkan kapatan esnaf sayısının önceki yıllara göre arttığı, 15 yaş üstü okuma yazma bilmeyen kişi sayısının 10 bini aştığı, bankalara olan kredi borçlanmalarının bir önceki yıla göre arttığı bir Nevşehir'in 60. yılını heyecanla kutlamak maalesef ki mümkün değildir" dedi.

 

İldeki mutluluk veren, pozitif adımların yalnızca ilçelerdeki turizm verileri ve Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi'nin gelişen ve değişen yapısı olduğunu vurgulayan Uğur; "Türkiye geneli boşanma oranlarında beşinci sırada, kadın intihar teşebbüs sıralamasında dördüncü sırada yer alan Nevşehir, 724 parçalanmış aile sayısı ve 16 yaşına kadar düşen evlilik yaşı ile de adeta çığ gibi büyüyen sorunların çözümüne dair adım atılmasını işaret etmektedir. Kısacası ekonomik ve sosyal anlamda Nevşehir her geçen gün çökmektedir. Var olan çöküşe karşı hükümetin ve Nevşehir milletvekillerinin vurdumduymaz tavırları, çözüm üretmeyen siyaset anlayışları tuz biber ekmektedir." dedi.

 

Tüm bu sebeplerden ötürü 60. yılın buruk kutlandığını belirten Uğur, geçen yılların yalnızca negatif büyümelere etki ettiğini belirterek yetkilileri göreve davet edip sözlerini sonlandırdı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
... - 6 yıl önce
başkan doğruları söylemiş. halkın genelindeki bu çöküş üst tabakayı da olumsuz etkileyecektir kuşkusuz. her yıl daha da kötüye giden bir nevşehir göreceğiz.
Avatar
büyük kutlama - 6 yıl önce
sendikada parti mi yapıyodun önceki senelerde il oluşu kutlarken, neyi vesile etsende hükümete iki laf söylesen, laf ola torba dola
Avatar
AÇIKLAMAYA BAK - 6 yıl önce
Evet haklısın,Türkiye daha iyi durumda olabilirdi .55.hükümet koalisyonu olmasaydı.O zaman niye konuşmuyordun?Merak etme senin karşında eski Türk Milleti yok.Senin gibilerin ruhunu iyi bilen milletimiz var.
Avatar
sanayi esnafı - 6 yıl önce
herkez göz boyama derdindeyken gerçekleri yine bizim mustafa hoca söyledi vay memleketim vay ne hale gelmişiz ağlayanımız yok
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
her kapan kaptığı koltukta otuz sene kalırsa olacağı budur daha iysini beklemek hayal olur