banner461
banner195

8 Milyon TL Hala Bulunamadı

Nevşehir İl Özel idaresi tarafından üç aşamalı olarak planlanan proje ile Kozaklı ilçesindeki termal suyun tasarruflu bir şekilde kullanılması hedefleniyor.

8 Milyon TL Hala Bulunamadı
17 Temmuz 2013 Çarşamba 14:14

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İl Özel idaresi tarafından üç aşamalı olarak planlanan proje ile Kozaklı ilçesindeki termal suyun tasarruflu bir şekilde kullanılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Özel idaresi genel sekreteri Abdülkadir Tatar, İlçedeki termal su kaynağının tasarruflu olarak kullanılması amacıyla başlatılan çalışmaların iki ayağının ise kaynak bulunması halinde en kısa sürede tamamlanacağını dile getirdi.

3 Aydan bu yana Kozaklı ilçesindeki termal suyun geri dönüşümünün yapıldığını ifade eden İl Özel idaresi genel sekreteri Tatar, “Kozaklı ilçemizdeki reenjeksiyon kuyumuz tamamlandı. Şebekesi döşendi. 3 aydan beri dışarı su atılmıyor. Bu konuyla ilgilenen yetkili arkadaşlarımızın belirttiklerine göre bu yıl Şubat ayında su seviyesinin düşmediği belirtildi. Termal suyun geri dönüşümü konusunda çok iyi bir iş yaptığımızı gördük. Yaklaşık 35-40 litre saniye su sokağa atılıyordu o su artık reenjeksiyon kuyusuna gidiyor. Tabi bu iş masraflı oluyor. Çünkü pompaj sistemi ile suyu basıyoruz yukarıya. Fay hatlarının arasında o su tekrar 98 dereceye kadar değişerek kullanılıyor. Böylece ilçedeki sıcak su sarfiyatı önlenmiş oluyor. Reenjeksiyon kuyusu tamamlandı. Kozaklı jeotermal alanındaki projemiz tamamlandı. İhale aşamasına gelindi. Maliyet 8 Milyon TL.. Elimizdeki para ise 1.8 Milyon TL. 6 Milyon TL gibi bir açığımız var.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.