banner461
banner195

Acıgöl Belediyesi'nde e-belediye dönemi başladı

Bilgi toplumu entegrasyonunu sağlayabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturan Acıgöl Belediyesi, çağdaş çözümler sunan e-belediye uygulamasını devreye soktu.

Acıgöl Belediyesi'nde e-belediye dönemi başladı
27 Ekim 2014 Pazartesi 21:49

banner143
banner134

Tüm teknoloji imkanlarını kullanan Acıgöl Belediyesi elektronik yapıya bürünüyor. Acıgöllü vatandaşlar artık imar durumu almak, borç sorgulamak ve benzeri tüm işlemlerini internet erişimi olan herhangi bir noktadan gerçekleştirebilecek, ihtiyaç duydukları tüm bilgiye belediye web sitesi üzerinden erişebilecekler.

Acıgöl Belediyesi olarak çağın gelişen teknolojisini ve imkanlarını vatandaşların hizmetine sunmayı amaç edindiklerini belirten Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, www.fibhaber.com  a yaptığı açıklamada, amaçlarının vatandaşlara kolaylık sağlamak olduğunu dile getirdi. 

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, www.fibhaber.com  a yaptığı açıklamada, her alanda olduğu gibi, Belediyecilik teknolojilerini de yakından takip ettiklerini ve bu sayede Acıgöllü vatandaşlara hizmeti bir tuş kadar yakına getirdiklerini kaydetti. 27 Ekim 2014 Pazartesi itibarıyle Acıgöl Belediyesi olarak E-belediyecilik hizmeti vermeye başladıklarını ifade eden Başkan Ertaş, bu sistem sayesinde vatandaşların T.C Kimlik numarasını girerek bilgisayarının başından tek tuşla emlak ve çöp vergisi borcunu öğrenebildiğini ayrıca yine internet üzerinden ödeme yapabildiğini ifade etti.Başkan Ertaş, sistemle ilgili şu bilgileri verdi: "E-belediyecilik, vatandaşın aldığı hizmetin kalitesi ve süresi anlamında belediyeye yüzeysel bir geri dönüş sağlamaktadır. Ancak arka planda iyi kurgulanmış bir uygulama ile belediyeler kaynaklarını çok daha verimli kullanabilmektedirler. E-Belediyecilik hizmetine geçerek yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın tüm borçlarını sorgulama ve borç ödeme işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Buradaki amacımız vatandaşlarımızın mesai saatleri dışında da 7 gün 24 saat belediyemize gelmeden internet ortamında tüm işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır” dedi.Öte yandan internet üzerinde, Su, ÇTV ve Emlak Vergisi borcu öğrenme ve ödeme, Arsa rayiç değerlerini öğrenme, Encümen ve Meclis Kararlarını okuyabilme, nikah başvuru işlemleri v.b. bir çok işlemin online yapılabileceği bildirildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.