banner461
banner195

Acıgöl İlçe Müftülüğü Tarafından Muhteşem Program

Diyanet İşleri Başkanlığının “Camiye Koşalım, Kur’an ile Buluşalım” sloganı ile başlattığı Yaz Kur’an kurslarına son haftaya girilirken, Acıgöl ilçe Müftülüğü bünyesindeki Kur’an Kurslarında ve Camilerde okuyan öğrenciler arasında “Bilgi Yarışması” düzenlendi

Acıgöl İlçe Müftülüğü Tarafından Muhteşem Program
21 Ağustos 2014 Perşembe 15:36

banner143
Nevşehir'in Acıgöl İlçe Müftülüğü Tarafından Muhteşem Program
İlgili Galeriye Git
banner134
Diyanet İşleri Başkanlığının “Camiye Koşalım, Kur’an ile Buluşalım” sloganı ile başlattığı Yaz Kur’an kurslarına son haftaya girilirken, Acıgöl ilçe Müftülüğü bünyesindeki Kur’an Kurslarında ve Camilerde okuyan öğrenciler arasında “Bilgi Yarışması” düzenlendi.

“Yaz Kur’an Kurslarımız Yarışıyor” Bilgi Yarışmasına 30 Cami ve 10 Kur’an Kursundan toplam 498 öğrenci katıldı.

Merkez Çayırlık Yeni Camiinde düzenlenen programa ve ödül törenine Acıgöl İlçe Kaymakamı Mustafa Çakır, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İlçe Müftüsü Muharrem Evirgen, Daire Amirleri, Din görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve öğrenciler katıldı. 

Program Çayırlık Yeni Camii öğrencisi Ahmet Hasan Öztürk’ün okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk yaptığı konuşmasında; “ ‘Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretenlerdir’ müjdesine nail olan Değerli Din görevlilerimizi, Kur’an kursu öğreticilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ağaç yaş iken eğilir demiş atalarımız. Küçükken öğrenmek taşa yazı yazmak gibidir. Bu öğrenilen bilgiler, dualar asla unutulmayacak ve bu yavrularımızın iman, ibadet ve ahlak hayatına yön verecektir.

Ayrıca tatillerini camilerde, Kur’an kurslarında geçirme fedakârlığını gösteren öğrencilerimizi ve velilerini tebrik ediyorum. Böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştiren ilçe Müftülüğümüzü, Din görevlilerimizi tebrik ediyorum. Emek verince kısa zamanda nelerin başarılabileceğini aynel yakin görmüş olduk. Tüm görevlilerimize örnek olmasını temenni ederim” dedi.

Acıgöl ilçe Müftüsü Muharrem Evirgen yaptığı açılış konuşmasında; “Yaz Kur’an kurslarında son haftaya girdik. 23 Haziran’da başlayan ve 22 Ağustos’ta sona erecek olan 2014 yılı Yaz Kur’an kurslarının bitiş programında bir araya geldik. Bu yaz kursları, içerisinde Ramazan’ı, iftarı, Kadir Gecesi’ni, bayramı ve birlikte ziyaretleşmeleri barındırdı. Bu güzellikleri öğrencilerimizle birlikte Kur’an kurslarımızda, camilerimizde, mihrap, minber ve kürsü arasında hep birlikte yaşadık. Bu güzelliklere bir güzellik daha katmak amacıyla “Kur’an Kurslarımız Yarışıyor” adı altında Dini Bilgiler, Ezber ve Yüzünden okumayı da ölçecek tarzda bir yarışma tertipledik. Bu gün inşallah bu öğrencilerimizin ödüllerini takdim edeceğiz” dedi.

Evirgen; “Yaz Kur’an kurslarımıza üçüncü dönem 1500 öğrenicimiz katılırken, düzenlediğimiz yarışmaya ise 498 öğrenci katıldı. İnşallah önümüzdeki yıl daha azimli ve gayretli olabilmek için bu şekilde bir program tertipledik. Bu programlarımızın gerçekleşmesinde bizlere destek veren başta ilçe Kaymakamımız Mustafa Çakır ve İl Müftümüz Yakup Öztürk hocamıza ve bu yarışmalarda, gerek yaz kurslarında emeği geçen tüm görevlilerimize de canu gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Orta Camii İlahi Grubu çeşitli ilahiler söylerken, Çayırlık Camii öğrencisi Huriye Alkan şiir, Duygu Karaman ezbere Esma’ül Hüsna, Çayırlık Camii öğrencileri Rabia Erdoğan ve Rabia Erdoğan ilahi, Ayşegül Uslu Mekke’nin Fethi şiiri, Melek Kurşun Yemek Duası, Meryem Azra Evirgen şiir ve Çayırlık Camii öğrencileri kısa namaz surelerini ve meallerini ezbere okudular.

Ödül töreninde ise;
İlkokul kategorisinde yarışmaya katılan ve dereceye giren;
 
1-Merkez Orta Camii öğrencisi Sefa Murat Çelik, Tablet,
2-Tatlarin Kur’an Kursu öğrencisi Nisa Yıldırım, Bisiklet,
3-Merkez Orta Camii öğrencisi Esra Özdoğan, Çeyrek,
4-M. Akif Ersoy Camii öğrencisi Rabia Dinç, 50 TL.,
5-M. Akif Ersoy Kur’an Kursu öğrencisi Esma Karagür, 50 TL.,
6-M. Akif Ersoy Kur’an Kursu öğrencisi Rumeysa Kurşun, 50 TL. olan ödüllerini ilçe Kaymakamı Mustafa Çakır’ın elinden alırken,
 
Ortaokul kategorisinde yarışmaya katılan ve dereceye giren;
 
1-Tatlarin Beyaz Camii öğrencisi Hatice Yalçın Tablet,
2-Yuva Bölükören Camii öğrencisi Muhammed Öztaş Bisiklet,
3-Karapınar Yunus Emre Kur’an Kursu öğrencisi Burcu Yücel Çeyrek,
4-Karacaören Kur’an Kursu öğrencisi Sadiye Tekeç 50 TL.,
5-Ağıllı Kur’an Kursu öğrencisi Nazife Topoğlu 50 TL.,
6-Karacaören Merkez Camii öğrencisi Esra Avşar 50 TL. olan hediyelerini ise İl Müftüsü Yakup Öztürk’ten aldılar.  
Program çıkışı cami bahçesinde katılımcılara ve öğrencilere dondurma ikramı yapıldı.
 
Haber/Fotoğraf: Adnan TEKİN
                          


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.