banner461
banner195

Acıgöl’de far avıyla kaçak avlanan 2 kişiye ceza uygulandı

Nevşehir Orman Ve Su İşleri Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri, yasa dışı olarak gece far avı yaptığı belirlenen iki kişiyi, araçları, av tüfekleri ve av malzemeleri ile birlikte yakalandı.

Acıgöl’de far avıyla kaçak avlanan 2 kişiye ceza uygulandı
09 Eylül 2014 Salı 15:00

banner143
banner134
Nevşehir Orman Ve Su İşleri Müdürlüğü Av Koruma Ekibi  Perşembe günü saat 24:00 sularında gelen ihbar neticesinde  Acıgöl ilçesi, Ağıllı köyü mevkiine giderek arazide traktörle iki kişinin etrafa projektör tuttuğu tespit edilmiştir.

Ekiplerin "dur" ihtarına uymayarak kaçan Y.İ. ve A.İ, kovalamaca sonucunda yakalandı. Ekipler, farla tavşan avında kullanılan traktör ve av tüfeğine el koydu.

Şüpheliler Y.İ. ve A.İ'ye bin 340'ar lira ceza uygulandı.

Şahıslar ekiplerimizin dur uyarılarına rağmen kaçmış bulunup uzun uğraşlar neticesinde yakalanmışlardır. Yakalanan şahısların üzerinde kimlikleri bulunmadığı ve gece karanlığında far avıyla tavşan vurdukları ekiplerimizce tespit edildi.

Araç üzerinde yapılan incelemelerde aracın aküsüne bağlı bir adet projektör içinde beş adet fişek bulunan takoz kullanılmamış doruk marka çifte av tüfeği ile vurulmuş bir adet yaban tavşanı ölü olarak bulunmuştur.

Avda kullanılan traktör, av tüfeği ve yaban tavşanına el konulmuş ve ilgili kişilere cezai işlem uygulanmıştır.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kapadokyali1981 - 4 yıl önce
şimdi kesin bu gariban buna ceza yazmayın diye baskı yapıyodur adil siyasetçilermiz.