banner461
banner195

Acıgöl'de Sel Sularının Bozduğu Yollar Onarılıyor

Acıgöl ilçesinde belediye, ilçede etkili olan sağanak yağışın etkisiyle zarar gören yol ve kaldırımlarda onarım çalışması başlattı.

Acıgöl'de Sel Sularının Bozduğu Yollar Onarılıyor
14 Haziran 2014 Cumartesi 12:48

banner143
Acıgöl'de Sel Felaketi!!
İlgili Galeriye Git
banner134

 Acıgöl ilçesinde belediye, ilçede etkili olan sağanak yağışın etkisiyle zarar gören yol ve kaldırımlarda onarım çalışması başlattı.

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş,  yaptığı açıklamada, aşırı dolu ve yağmur yağışı nedeniyle binaların zemin katlarındaki bazı ev ve iş yerlerini su bastığını, eski binaların ve bahçe duvarlarının yıkıldığını belirtti.

Sel sularından özellikle yolların etkilendiğini, çöken asfaltın trafikte büyük tehlike yarattığını kaydeden Ertaş, şöyle devam etti:

"İlçe merkezinde asfalt, kilitli parke ve özellikle stabilize yollar, tehlike arz edecek şekilde bozulmuş, ulaşım olumsuz etkilenmiştir. Belediye ekiplerimizle gece gündüz afete acil müdahale ekipleriyle müdahalelerde bulunduk. Afetle mücadele çalışmalarımız sırasında bizlere araç ve personel desteğinde bulunarak yalnız bırakmayan Nevşehir Valiliği başta olmak üzere Nevşehir,Ürgüp ve Karapınar belediyelerine, İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne ve tüm kurumlara teşekkürlerimizi sunuyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.