banner461
banner195

Acıgöl'ü Sel Vurdu! Hasar Büyük...

Sağanak yağış nedeniyle Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde tüm mahalle ve yollar sular altında kaldı... Yağış sebebiyle Bir çok hayvan telef olurken Acıgöl de ulaşım durma noktasına geldi...

Acıgöl'ü Sel Vurdu! Hasar Büyük...
11 Haziran 2014 Çarşamba 12:41

banner143
Acıgöl'de Sel Felaketi!!
İlgili Galeriye Git
banner134

ACIGÖL'DE SEL FELAKETİ BÜYÜK MADDI HASARA YOL AÇTI...


Nevşehir'in Acıgöl İlçesinde dün (10.06.2014 akşam saatlerinde meydana gelen aşırı dolu ve yağmur yağışı nedeni ile sel meydana geldi.


Şiddetli Dolu ve yağmur nedeniyle Acıgöl ilçe merkezinde asfalt, kilitli parke, bordür ve özellikle stabilize yollarda tehlike arz edecek şekilde yollar bozulmuş ulaşım şu anda durmuş durumdadır. 

Yine şiddetli yağış ve sel nedeniyle Acıgöl İlçesinde elliye yakın vatandaşlarımızın evlerini sel basmış bazı eski binalar ve bahçe duvarları yıkılmıştır.
 
Acıgöl Belediyesi meydana gelen Afetle ilgili gece boyunca acil müdahalelerde bulunurken,çamurla kaplanan yolların temizlenmesi için çalışma yaptı. Yapılan çalışmalar sonrası ekipler, evlerdeki suların çekilmesini sağladıktan sonra mahsur kalan bazı vatandaşları kurtardı.Belediye Çalışmaları hala aralıksız devam etmekte olup, selin açtığı maddi ve manevi zararlar onarılmaktadır. 

Sağanak yağış sonrası gelen selden mağdur olan Acıgöllü vatandaşlar ise, "Aniden geldi, evlerimiz ahırlarımız sular altında kaldı. Perişan olduk" dediler.

Acıgöl ilçesinde Sel felaketi sonrası hasar tespit çalışması başlatıldı ...

Şimdi sel felaketinin yaralarını sarma zamanı.Yetkili birimleri Acıgöl ilçesindeki bu sel felaketi nedeniyle yaralarını sarmaya davet ediyoruz...

FİB Haber.Com olarak Acıgöl ilçemize geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyoruz.

İşte Acıgöl ilçemizde yaşanan ve büyük maddi hasara neden olan Sel felaketinden hiç görmediğiniz görüntüler...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ecevit Citak - 4 yıl önce
Mevlam daha cok versin rahmet yagiyor su olmasa hayat da olmaz
Avatar
adem ğlu - 4 yıl önce @Ecevit Citak
emevlam vrsinde herseyin fazlası zarar
Avatar
Hüseyin damar - 4 yıl önce
Mevlam başka afetlerden esirgesin tekrar geçmiş olsun ilçeme demekki yagmur duasını şiddetli istemişler mevlamda buyrun dedi rahmet.
Avatar
yakup ergül.. - 4 yıl önce
allah hayırlı yagmurlar nasıp etsin dunya genelınde iklim bozuklugu var cok yerde yagmur yokken cogu yerde sel felaketleri var allah en yısını bilir az verip aratmasın çok verip azdırmasın