banner461
banner195

Adayların Projesi Yok...

Nevşehir merkez belediye başkan adaylarından şu ana kadar memleket yararına bir tek proje açıklaması gelmedi.

Adayların Projesi Yok...
24 Aralık 2013 Salı 11:41

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir merkez belediye başkan adaylarından şu ana kadar memleket yararına bir tek proje açıklaması gelmedi.

Nevşehir belediye başkanı ve Mart 2014’teki yerel seçimlerde de Ak Partinin adayı gösterilen Başkan Hasan Ünver dışında şu ana kadar siyasi partilerde açıklanan adaylar arasından kimse bir tek proje ortaya koyabilmiş değil.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, halen devam eden projelerin tamamlanması sürecinin yanında Kale ve civarındaki turizm potansiyelinin ilimiz ekonomisine kazandırılması, Karasoku Kentsel Dönüşüm Projesinin 2014 yılı itibariyle uygulamaya geçirilmesi, Nevşehir’e yeni bir kongre merkezinin kurulması gibi önemli projelere seçilmesi durumunda yeni dönemde ağırlık vereceği gözleniyor.

Ancak CHP Nevşehir belediye başkan adayı Serkan Sağlamer, BBP Nevşehir belediye başkan adayı Fatih Sağlamkardeş ve DP Nevşehir belediye başkan adayı Mustafa Isınır’ın Nevşehir’e kazandırmak istedikleri projeler hakkında en azından şu ana kadar tek bir cümleleri duyulabilmiş değil.

Adayların şu ana kadar yaptıkları açıklamalarda “Nevşehir’in önünü açacak projeler yapacağız, İlimizin ekonomisini kalkındıracağız” gibi yuvarlak sözlerle açıklamalarda bulunup tek bir cümle projeden bahsetmemeleri de oldukça düşündürücü.

2011 Yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde bir gazetecinin attığı başlık halen geçerli. Zira o gazeteci gazetesine “Nevşehir’e Uzay Üssü mü Kuracaksınız” başlığını atmıştı.

Nevşehir merkez, ilçe ve beldelerde belediye başkan adaylığına soyunan isimlerin yerleşim merkezlerine katacakları değerleri öncelikla kamuoyu ile paylaşmaları gerektiğine dikkat çeken isimlerden biri de Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer olmuştu. Kuru kuruya belediye başkanlığına aday olmanın, başkanlık koltuğuna oturma planlarının memleket yararına olmadığını dile getiren Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer’in çağrısına şu ana kadar kulak verip bir tek projemiz var, Nevşehir’in sosyal, kültürel, ekonomik anlamda gelişmesi içinde bizde seçilmemiz durumunda şu projeyi hayata geçireceğiz diyebilen henüz bir aday çıkmadı.

Hal böyle olunca zaten seçim değil geçim derdinde olan Vatandaşın sorgulamadığı bu durum anlaşılan bu yerel seçimde de adayların insafına bırakılmış durumda.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş hüso - 5 yıl önce
adamların projesiş olmadığı gibi hepside boş
Avatar
Zekeriyya İlleez - 5 yıl önce
dp (demokrat parti afayı sayın mustafa isınır,orada demokrat parti'nin bayrağıdır.demokrat misyonun geçmişte yaptıkları varlığının ıspatıdır.yerel ve genelde demokratlar her zaman projelerini ortaya koymuştur.mustafa isınır bey'in sembolik bile olsa demokrat partiden aday olmasını kutluyorum.demek ki demokratpartiden aday çıkması bir takım insanların ve güçlerin dikkatini çekmektedir.çünkü;geleceği demokratlar belirleyecektir.mustafa isınır orada demokrat mibsyonun bayrağını temsil etmektedir.demokrat msiyonun bayrağı hiç bir zaman yok olmamıştır,siyasette ve hizmette yine var olacaktır.bu gün akp oy tabanının %80'i demokratlardır,chp'de ve mhp'deki demokratların yuvalarına dönmeleri sadece yerelde değil,genelde de siyasi istikrarı getirecek,ülke karanlıktan aydınlığa çıkacaktır.uluslar arası güçler "erdoğan'ın karşına gül,kılıçdaroğlu'nun karşısına sarıgül'ü koymuşalrdır" yani ali-veli,olmazsa veli-ali olacaktır.işte ülkemiz üzerinde oynanan oyunların panzehiri demokratlardır.selamlar
Avatar
öteki - 5 yıl önce
geriye kalan partide işler projeye bağlı aday seçimiylemi yürüyor sanki.çavuş onbaşıya emrediyor oluyor
Avatar
aylaaa... - 4 yıl önce @vatandaş hüso
görevlerini yapmışlartır bunu niçin iktidar daki başkanların bu kadar alkışlanacak neyi var zaten bu nevşehir halkı sorunlarıyla cezsını cekerek alkışlıyor hasan beyi. neyin ödülünü bekliyor. enveşehir edı bile yok harıta sanki bir iki projeyle oluyorsa bu işler ebem bile yapar yapmaya mecburlar kim olursa olsun.... oraya oturmakla başkanım demekle olmaz halkın beklentilerini karşılamak zorunda ayrıca kapım açık deyipte kapıdan müsait değilim diye kovmakta başkanlık değill... nevşehiri nevşehirli bilir yönetirr...