banner461
banner195

Ahika 2012 Teknik Destek Programı 2. Dönem Sonuçları Açıklandı

Ahiler Kalkınma Ajansı, 06.07.2012 tarihi itibariyle ilan ettiği 2012 Yılı Teknik Destek Programını 2. dönem sonuçlarını açıkladı.

Ahika 2012 Teknik Destek Programı 2. Dönem Sonuçları Açıklandı
21 Kasım 2012 Çarşamba 11:13

banner143
banner134

 Ahiler Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim Dönemi’nde başvuran projelerden başarılı bulunanlar Ajans’ın www.ahika.org.tr adlı internet sitesinde ilan edildi.

 

 

 

Bundan sonraki süreçte ise başarılı proje sahipleri Ajans’tan randevu alarak sözleşmeleri imzalayacak.

 

 

 

Öte yandan Teknik destek programı mevzuat gereği yıl sonuna kadar açık kalacak olup, 3. Dönem başvuruları ise devam ediyor. 3. Dönem (Kasım-Aralık) için  son başvuru tarihi ise 31.12.2012 olarak belirlendi.

 

 

 

             Ahiler Kalkınma Ajansı, teknik destek programlarıyla  bölgedeki yerel aktörlerin, bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamayı amaçlıyor.

 

 

 

                           Programın toplam bütçesi  300.000 TL olarak belirlenirken  her bir teknik destek projesinin Ajans’a toplam maliyeti (KDV dâhil) 15.000 TL’yi aşamayacak. Ayrıca, Ajans tarafından sağlanacak teknik destek, sadece uzman teminini ve uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsayacak ve destek oranı %100 olacak.

 

 

 

                            Öte yandan programa, TR71 Bölgesinde kayıtlı bulunan yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler ile söz konusu  kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler başvurabilecek.

 

 

 

            Teknik Destek başvuru rehberi, başvuru formu ve ekleri Ahiler Kalkınma Ajansı’nın www.ahika.org.tr adlı internet sitesinden temin edilebilecek.

 

       

 

                                Proje başvuruları, matbu olarak ve kapalı zarf içinde taahhütlü posta ve kargo yoluyla veya elden Nevşehir’de bulunan Ajans Merkezi ve Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Niğde illerinde bulunan Yatırım Destek Ofislerine yapılabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.