banner461
banner195

AHİKA Tarafından Hazırlatılan Kapadokya Tanıtım Filmi’nin Lansmanı Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı‘nın bölgenin ulusal ve uluslararası mecrada tanıtımı amacıyla yürüttüğü çalışmalardan biri olan ve geçen hafta tamamlanan Kapadokya Tanıtım Filmi’nin lansmanı yapıldı.

16 Ocak 2015 Cuma 23:00

banner143
banner134
 Ahiler Kalkınma Ajansı‘nın bölgenin ulusal ve uluslararası mecrada tanıtımı amacıyla yürüttüğü çalışmalardan biri olan ve geçen hafta tamamlanan Kapadokya Tanıtım Filmi’nin lansmanı yapıldı.

Lansman,  Nevşehir’de bulunan Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde başta Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Yönetim Kurulu Üyeleri olan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Süleyman Özgün, Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, AHİKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hatice Şahin, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Belediye Başkanları, İl müdürleri, kamu kurumu temsilcileri ve filmde rol alan yöre halkından davetlilerin katılımıyla gerçekleşti.

Yapımı, hazırlık, çekim ve montaj aşamaları dahil olmak üzere yaklaşık 4 ay süren Kapadokya tanıtım filminde Nevşehir başta olmak üzere Aksaray, Kırşehir ve Niğde illerinden tarihi, turistik ve kültürel unsurlara yer verildi. 

 Ünlü müzisyen Fuat Saka filmde kullanılmak üzere Ürgüp yöresine ait “Dam Başında Sarı Çiçek”  Türkü’sünü yorumladı ve filmin bazı bölümlerinde de rol aldı. Filmin yönetmenliğini Serhat Genç yaparken, görüntü yönetmenliğini de Muhteşem Yüzyıl, Karagül gibi birçok popüler televizyon dizisinde görev alan Ercan Özkan yürüttü. Toplam 5 versiyon olmak üzere farklı sürelerde hazırlanan ve Jimmy jip, flycam, Steadicam, şaryo gibi profesyonel ekipmanların kullanıldığı filmde yaklaşık 30 kişilik bir ekip görev aldı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yıldız - 3 yıl önce
Teşekkürler, AHIKA Emeği geçen herkese, başta Gn Sekreter Fatih Yıldız olmak üzere teşekkür ederim iyi bir tanıtım materyali yönetmeninden figuranına herkesin eline sağlık.
Avatar
Ülkü Aslan - 3 yıl önce
çok güzel bir tanıtım filmi olmuş. düşünen ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. memleketimizi çok güzel tanıtmışlar. hayranlıkla izledim videoyu. kapadokya dünyanın 8. harikasıdır. kıymetini bilmek gerekir.
Avatar
Ürgüp - 3 yıl önce
tek sorum var kapadokyanin dünyada tanitimina sebep olan ve temsil eden unesco dünya miras listesinde yer alan üç güzeller ürgüp peribacalarına neden videoda yer verilmedi çok büyük hata bu peribacalarını üç güzelleri atlamak görsele dahil etmemek. aceba neden üç güzeller bu görsele konmadı fib haber ajansından rica ediyorum bu sorunun cevabını ararlarsa mutlu olurum. saygılarımla.