banner421
banner461
banner195

AHİKA yönetim kurulu toplantısı Niğde'de yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 21 Ağustos 2014 Perşembe günü, Niğde Çiftehan’da bulunan Çelikhan Tesisleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.

AHİKA yönetim kurulu toplantısı Niğde'de yapıldı

banner143
banner134
Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, 21 Ağustos 2014 Perşembe günü, Niğde Çiftehan’da bulunan Çelikhan Tesisleri Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığındaki toplantı Kırıkkale, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan toplantının açılış konuşmasında şunları söyledi:

 

Bugünkü toplantımızın önemli maddelerinden biri, Ajansımız tarafından desteklenen projelerin başarı ve kalitelerinin, verilen mali desteklerin, hedeflere ulaşma derecelerinin değerlendirildiği 2011 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin program kapanış raporunun Yönetim Kurulumuza sunulacak olmasıdır.

Ayrıca, Genel Sekreterlikçe hazırlanan Altı Aylık Birim Ara Faaliyet Raporunun Ağustos ayı içerisinde Yönetim Kurulu’nun onayına sunulması ve Ajansın faaliyet sonuçlarına ilişkin Altı Aylık Ajans Ara Faaliyet Raporunun en geç Eylül ayı sonuna kadar Yönetim Kurulu tarafından Kalkınma Bakanlığı’nın onayına sunulması gerekmektedir. Bu toplantıda bu konu da görüşülecektir.

Diğer bir madde ise; 5449 sayılı Kanunun 19. maddesindeki ölçütlere göre Genel Sekreterliğimizce Ajans 2015 yılı bütçe taslağı ve çalışma programının Yönetim Kurulumuzun onayına sunulacak olmasıdır. Çalışma Programının kabulü halinde Kalkınma Bakanlığı’nın onayına sunulması, bütçe taslağının onaylanması halinde Kalkınma Bakanlığı’na görüş için gönderilmesi gerekmektedir.

Öte yandan, “Çiftehan Termal Kompleks ve Günübirlik Tesisler” konulu Güdümlü Proje Desteğine ilişkin olarak proje uygulayıcısı ve ortakları ile hazırlanan ön mutabakat metni ve çalışma metni Yönetim Kurulumuzun onayına sunulacaktır.

Toplantımız gelecek bir ay için planlanan diğer çalışmaların tartışılmasıyla sona erecektir. Gelecek ay için planlanan çalışmalardan biri Kalkınma Kurulu toplantısı olacaktır. Kalkınma Kurulu Toplantısı, 3 Eylül 2014 tarihinde Kırıkkale’de yapılacaktır.”

 

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Niğde Valisi Necmeddin Kılıç ise, Niğde turizmine kazandırılmak üzere AHİKA güdümlü proje desteği ile ilgili yapılacak olan “Çiftehan Termal Kompleks Tesisler” konulu proje çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.