banner461

Ahmet Belada, Diyanet Bülteninde

Diyanet İşleri Başkanlığı Şubat ayı bülteninde, başkanlık müşavirliğine atanan Ahmet Belada ve Mustafa Karataş' a yer verildi.

banner503
Ahmet Belada, Diyanet Bülteninde
19 Şubat 2018 Pazartesi 17:18

banner143
banner134
Diyanet İşleri Başkanlığı Şubat ayı bülteninde, başkanlık müşavirliğine atanan Ahmet Belada ve Mustafa Karataş'a yer verildi.
Diyanet İşleri Başkanlığında, geçtiğimiz günlerde Başkanlık Müşavirliğine Atanan Nevşehirli Eğitimci Yazar Ahmet Belada Diyanet İşleri Başkanlığı Şubat ayı bülteninde özgeçmişleriyle yer aldı.

AHMET BELADA KİMDİR? 
AHMET BELADA

Eğitimci-Yazar 2013 yılında Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Yıllarca çeşitli liselerde öğretmenlik yaptı. Nevşehir'de iki kuşak onun öğrencileri ile doludur. Sosyal kimliği ve önder misyonu ile toplum nezdinde sevilen ve sayılan birisi olmuştur. 2004 yılında yapılan mahalli idareler seçimlerinde Nevşehir Belediye Başkanı aday adayı oldu. 2011 Genel seçimlerinde Nevşehir Milletvekili aday adayı idi. Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüttü.Daha sonra Nevşehir Valiliği bünyesinde bir müddet görev yaptı. Şu anda Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte. Yazılı medyada birçok araştırma ve makaleleri yayınlandı. Çıktığı 1991 yılından beri İlkadım Dergisi'nde "Tarihe Yön Verenler" adı altında yazılar yazmaktadır. Belada, evli ve beş çocuk, üç torun sahibidir.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.