banner461
banner195

AK Parti İlçe Kongreleri Kasım Ayında Başlayacak

Nevşehir AK Parti Teşkilatlarında İlçe kongreleri Kasım ayı içerisinde başlayacak.

AK Parti İlçe Kongreleri Kasım Ayında Başlayacak
01 Ekim 2014 Çarşamba 10:16

banner143
banner134

 Nevşehir AK Parti Teşkilatlarında İlçe kongreleri Kasım ayı içerisinde başlayacak.

AK Parti Nevşehir İl Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ile yeni bir döneme girdiklerini belirterek, Nevşehir ’de kasım ayında  ilçe kongrelerine başlayacaklarını ve ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını, il kongresinin tarihinin ise ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından belli olacağını ve Şubat ayına kadar Türkiye genelinde tüm kongrelerin tamamlanacağını ifade etti.

Ak Parti Nevşehir İl Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “15-16 Eylül tarihi itibariyle 5. Olağan Kongre sürecimiz başlamıştır. Olağan Kongre sürecimiz delegeyi seçecek üyelerimiz olan delege seçmen listelerinin planlanmasıyla ve delege seçimleriyle başladı. Delege seçimlerinden ardından seçilen delegeler kesinleştikten sonra ilçe kongrelerimize başlayacağız. İlçe kongrelerimize takriben   1 kasımdan itibaren başlayabiliriz. Kasım ayında ilçe kongrelerimizi bitirmiş olacağız ve Kasım ayının yarısından sonra Türkiye genelindeki il kongreleri başlayacak. İl kongreleri en geç Şubat ayına kadar tamamlanmış olacaktır.” dedi.

AK PARTİ NEVŞEHİR  İL KONGRESİNİN TARİHİ İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANINCA BELLİ OLACAK

Nevşehir’deki ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresini planlayacaklarını kaydeden Sonugelen, “İlçe kongrelerimizin tamamlanmasıyla İl kongremizin tarihini planlayacağız. Genel merkezimizin onayıyla planlama yürürlüğe girecek ve o planlamaya uygun olarak il kongremizin tarihi kesinlik kazanacak. Biz bu aşamada ilçe kongrelerimizi en erken zamanda tamamlamak istiyoruz. Genel Merkezden gelen takvime göre il kongrelerinin 22 kasımda başlatılması öngörülmektedir.22 kasım Cumartesi günü Türkiyede  ilk il kongresini yapmayı hedefliyoruz, inşallah genel merkezde uygun görürse bunu yapacağız. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu bütün il kongrelerine katılacağı bildirldi. İlk il kongresini teşkilat olarak gerçekleştirirsek Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlunun katılımı ile gerçekleştirilecektir.” diye konuştu.

AK PARTİ NEVŞEHİR'DE KONGRELER ŞÖLEN HAVASI İÇİNDE

Nevşehir Ak Parti’nin kongrelerinin bir şölen havası içerisinde gerçekleştiğini sözlerine ekleyen Sonugelen, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Geçmiş dönemlerde bütün kongrelerimizi bir şölen havası içerisinde yapmıştık. Kongrelerimiz şölen havası içerisinde, birlik beraberliğin tavan yaptığı bir ortamda yapıldığından kongrelerimiz genellikle mümkün olduğunca tek liste halinde olur. Bu bir zorlama değildir. Bunu uzlaşarak yapıyoruz. Karşılıklı konuşarak ideal ölçüler içerisinde bir yönetim oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kongre sürecinde de yine bunu başaracağımızı düşünüyoruz”.

AK PARTİ NEVŞEHİR İL KONGRESİNİN TEK LİSTE İLE YAPILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Ak Parti Nevşehir  İl Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, il kongresi ile ilgili açıklamasında ise il kongresinin de tek liste ile yapılacağına inandığını ifade ederek, “Belki fazla öngörülü düşünebilirsiniz ama biz il kongremizin de tek liste ile yapılacağına inanıyor, bu şekilde düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Sonugelen, kongre sürecinin Ülkemize ve Şehrime hayırlara vesile olmasını diledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
başkan - 4 yıl önce
adamı başkan yapmadılar ama bir koltuk sevdası varmış mehmet ali yokken oturmuş...