banner461
banner195

Ak Partili Gizligider'den Hicri Yılbaşı Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider, yarın başlayacak olan ’Hicri Yılbaşı’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ak Partili Gizligider'den Hicri Yılbaşı Mesajı
24 Ekim 2014 Cuma 19:45

banner143
banner134

 Hicri yılbaşının tüm İslam alemine barış, mutluluk ve huzur getirmesini dileyen Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, "Hicri yıla girerken bu yeni yılın milletimiz, ülkemiz ve İslam coğrafyası için hayırlara vesile olması, özellikle mazlumlar için hicretin kapılarının aralamasını diliyorum. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) ve Ashab-ı Kiram Mekke’den Medine’ye her şeyi göze alarak, anneden, babadan, eşinden, kardeşinden, malından, mülkünden, doğup büyüdükleri yerden, Kabe’den ve canlarından vazgeçerek, Allah rızası için yaptıkları kutsal yolculuk Müslümanlar için dönüm noktası olmuştur. İslam dininin yayılmaya başladığı Mekke döneminde Peygamberimiz ve ilk Müslümanlar büyük eziyetlere maruz kaldılar, sabır ve metanetle karşıladıkları bu dönemin neticesinde hicret ettiler" dedi.

Peygamber Efendimizin Mekke’den Medine’ye hicreti sıradan bir göç olmadığını dile getiren Gizligider, "Bu hicret karanlık bir çağa güneş gibi doğmuş ve aydınlık bir çağın başlamasına vesile olmuştur. Peygamber Efendimizin bu hicreti Kur’an-ı Kerim’de övülmüştür ve bu yüzden de Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu, aydınlık çağın takvimi olarak Hz. Ömer tarafından ilan edilmiştir. Allah’a ve elçisine bağlılığı, hakka ve hakikate yapılan yolculuğu ifade eden hicreti temsil eden rahmeti ve bereketi bol olan böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm Nevşehirli hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Hicri Yılbaşı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.