banner461
banner195

Aktekin Ailesinden Nevşehir Eğitimine Önemli Destek

Nar Fikret Aktekin Ortaokulunun yenilenme çalışmalarını ve Kozaklı İlçemizdeki Kız Öğrenci Yurdunun yapımını üstlenen Sayın İsmet Aktekin İlimiz eğitimine katkılar sunmaya devam ediyor.

Aktekin Ailesinden Nevşehir Eğitimine Önemli Destek
17 Kasım 2014 Pazartesi 22:01

banner143
banner134
   Nar Fikret Aktekin Ortaokulunun yenilenme çalışmalarını ve Kozaklı İlçemizdeki Kız Öğrenci Yurdunun yapımını üstlenen Sayın İsmet Aktekin İlimiz eğitimine katkılar sunmaya devam ediyor.

    2014-2015 öğrenim yılında Nar Fikret Aktekin Ortaokulunu başarı ile bitirip, Nevşehir Fen Lisesini kazanan Hatice Hezenci ‘ye ülkemizin saygın vakıflarından biri olan Toplum Gönüllüleri Vakfındaki (TOG) Aktekin ailesi fonundan burs verildi. Bu bursu alan öğrencimiz üniversitede mühendislik, tıp veya hukuk fakültesini kazanırsa TOG’dan karşılıksız burs almaya eğitiminin sonuna kadar devam edecektir.

     Kozaklı İlçemizde Sayın İsmet Aktekin’in katkılarıyla inşa edilen ve 5 kasım 2013 tarihinde açılışı yapılan kız öğrenci yurdunda kalarak üniversiteye başarı ile giren kız öğrencimiz Elif Şenyavuz’a 2014-2015 öğrenim yılı için (TOG)’dan Aktekin ailesi tarafından üniversite bursu verildi.

    Sayın İsmet Aktekin’in katkılarıyla, Rahmi Koç Müzesi, Gezici Müze 1 Aralık 2014 tarihinde Nevşehir Nar Fikret Aktekin Ortaokuluna gelecek ve okulun toplantı salonunda, Nar Barbaros İlkokulu ve Hanife-Tevfik Aktekin TEGV öğrenim birimi öğrencilerine ilginç bir sunum yapılacağını belirtildi.

     Sayın İsmet Aktekin ve Ailesine İlimiz eğitimine vermiş olduğu katkılar ve yapmış olduğu çalışmalardan dolayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederiz

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.