banner461
banner195

Alkan bu kez Afrin’den dünyaya bildirecek

TSK’nın Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatında yaşanan gelişmeleri Türkiye ve dünya kamuoyu bir süre Nevşehirli Gazeteci-Savaş Muhabiri Behçet Alkan’ın objektifinden takip edecek.

Alkan bu kez Afrin’den dünyaya bildirecek
12 Mart 2018 Pazartesi 12:39

banner143
banner134
Sınır ötesinde Afrin’in iç bölgelerinde görevlendirilen Alkan, Mehmetçik ve ÖSO ile birlikte ilerleyerek yaşanan gelişmeleri yerinden takip edecek. 
Nevşehirli hemşehrimiz Savaş Muhabiri Behçet Alkan Suriye’de savaşın başladığı ilk günlerden itibaren aralıklarla bölgeye giderek habercilik başarılarını imza atmış, çatışmaların yaşandığı sıfır noktasında kaydettiği görüntüler nedeniyle haberleri uluslararası medya kuruluşlarında yer bulmuştu.
Halep ve Türkmen Dağında yaptığı haberler nedeniyle Başbakanlık BYEGM tarafından iki kez ödüle layık görülen ve ödülünü TBMM’de düzenlenen törenle alan Alkan, Elbab, Azez, İdlib, Halep, Bayır Bucak’ın yanı sıra iş savaşın sürdüğü Afganistan, Arakan, Sierra Leone, Somali gibi ülkelerde de habercilik yaptı.
Alkan iki yıl önce de Özel Harekat Daire Başkanlığı, AA ve Polis Akademisi tarafından verilen Savaş Muhabirliği eğitimlerinde de başarılı olarak, uluslararası savaş muhabirliği sertifikası aldı.
Hemşehrimiz, Nevşehir basın camiasının ilkeli, karakterli birkaç isminden Alkan’a görevinde başarılar diliyoruz.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.