banner421
banner461
banner195

Alkışlar Ünver'e...

Nevşehir Belediyesinin Nevşehir Devlet Hastanesi, Sağlık Müdürlüğü, Ağız Diş Sağlığı Merkezi ile Kamu Hastaneleri Birliği binalarının etrafında gerçekleştirdiği çevre düzenleme çalışmalarını toplumun büyük bir bölümünün beğenisini kazandı.

Alkışlar Ünver'e...

banner143
banner134

 Görüyon mu Abla Ne Güzel Olmuş Buraları

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesinin Nevşehir Devlet Hastanesi, Sağlık Müdürlüğü, Ağız Diş Sağlığı Merkezi ile Kamu Hastaneleri Birliği binalarının etrafında gerçekleştirdiği çevre düzenleme çalışmalarını toplumun büyük bir bölümünün beğenisini kazandı.

Uzun süredir hastanenin içerisinde bulunduğu komplekse gelmedikleri her hallerinden, etrafa şaşkın şaşkın bakışlarından belli olan bir bayan ve erkek kardeşinin yaşanan değişimi baygın baygın izlemeleri dikkat çekiyor.

Ablasına “Görüyon mu Abla Ne Güzel Olmuş buraları” diye seslenen Erkek kardeşine büyük bir şaşkınlık içerisinde “Ne Yapmışlar buraya. Ay Çok Güzel Olmuş” diye seslenen bayanın da halinden anlaşılacağı üzere meydandaki düzenlemeleri özellikle yeni gören insanların çok büyük bir bölümü yapılan çalışmaları beğeniyor.

Devlet Hastanesinin de bulunduğu Şifa Meydanı’nın modern kent görüntüsüne uygun bir yapı içerisine kazandırılması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Şifa Meydanı yol genişletme ve çevre düzenlemeleri aralıksız devam ediyor.
Hastane ana girişlerinin genişletilmesinin yanı sıra, Saat kulesi yapımı, Ulutaş ve Erkan Dirlik kardeşler tarafından aileleri adına yaptırdıkları Daruşşifa Camii ve konaklama alanları, iki ayrı merkezde toplam 3 bin araçlık otopark, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlık İl Müdürlüğü hizmet binası, Verem-Savaş Dispanseri ve Halk Sağlığı Merkezi’nin girişlerinde bulunan yeşil alanların yenilenmesi ve çocuk oyun grubu montajı ile Acil Servis yolu, 15 metre genişliğinde 640 metre uzunluğundaki Sulusaray-Devlet Hastanesi bağlantı yolunu içine alan dev proje, bugüne kadar önemli aşamalar geçirdi.
Şifa Meydanının girişine süs bitkileriyle Nevşehir’in logosu özel olarak yapılırken bu görüntü, meydan girişine farklı bir güzellik kattı.
Toplam 320 bin metrekarelik bir alanı içerisine alan ve 8 Milyon TL civarında bir harcamanın yapılmasının planlandığı Şifa Meydanı yol genişletme ve çevre düzenlemeleri projesinin çok yakın bir zamanda tamamlanması bekleniyor. Bu arada Saat kulesi tamamlanan meydanda, cami inşaatı da hızla sürüyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ergen - 3 yıl önce
bizim memleketin kaderi bu kardeşim biryere bütün güç yüklenir yani biryer akar bir yer bakar