banner461
banner195

Almanya’da Türk insanının sesini duyuruyor

35 yıldır Almanya’da ikamet eden Avanos- İğdelikışla Köyü doğumlu Ali Osman Doğan, 20 yıldan buyana basın yayın yoluyla Almanya’daki Türk insanın sesini duyuruyor

Almanya’da Türk insanının sesini duyuruyor
27 Ekim 2014 Pazartesi 11:11

banner143
banner134
Mart 1980 senesinden buyana Almanya’da ikamet eden Avanos- İğdelikışla Köyü doğumlu Ali Osman Doğan, 20 yıldan buyana basın yayın yoluyla Almanya’daki Türk insanın sesini duyuruyor

 Doğan, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinin Türk nüfusun yoğun olduğu bir bölgedeki Duisburg şehrinde ailesiyle birlikte yaşıyor. Türkiye Gazetesi Avrupa baskısında muhabirlik ve bölge haber sorumluluğu yaptıktan sonra Gerçek Gazetesi ekinde Haber Müdürü vedaha sonra da Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. Şuan ise Gerçek Gündem adıyla yayın hayatını sürdüren yerel gazetenin Haber Müdürlüğünü yapıyor. Gerçek Gündem adıyla da ‘Ayın Gündemi‘ konulu başlıkla köşe yazarlığı da yapıyor.

Almanya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla yani Türk Kültür Dernekleri, Spor Dernekleri ve Hemşehri Dernekleriyle de sıkı bir işbirliği içinde olan Doğan, aynı zamanda Avrupa’da faaliyetlerini sürdüren ‘Kapadokya Kültür Derneği’nin de İstişare Kurulu üyesi. 

‘Asimile olmamak için Türkçemize sahip çıkalım‘ diyerek Türkçenin yaşaması ve yaşatılması konusunda da çok hassasiyetli olan Doğan, yazılarıyla da bu duruma vurgu yapıyor. 

Haber: Kızılırmak Avanos Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Süleyman ÖZBEK - 3 yıl önce
sayın hemşerim çalışmalarında başarılar dilerim