banner461
banner195

Altunhisar İlçesi Çömlekçi Kasabası Karantina Alındı

Niğde’nin Altunhisar İlçesine bağlı Çömlekçi Kasabası’nda çıkan Kuduz Hastalığı nedeniyle İlçe Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu toplandı.

Altunhisar İlçesi Çömlekçi Kasabası Karantina Alındı
10 Şubat 2014 Pazartesi 19:52

banner143
banner134

Niğde’nin altunhisar İlçesine  bağlı Çömlekçi Kasabası’nda çıkan Kuduz Hastalığı nedeniyle İlçe Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu Bor Kaymakamı, Altunhisar Kaymakam Vekili Abdullah Küçük başkanlığında toplandı.

Toplantıda  Alınan Komisyon Kararı ile, Çömlekçi Kasabasında Karantina uygulanmasına, kedi ve köpeklerin aşılanmasına, kuduz hastalığı vakasının Sağlık Müdürlüğüne bildirilmesine, sahipsiz ve başıboş hayvanların belediye ve muhtarlıklar tarafından toplatılmasına karar verildi.

Alınan bu tedbirleri hemen uygulamaya başlayan  Hayvan Sağlığı Şubesinde görevli teknik personeller,   hastalığın çıkmış olduğu Çömlekçi Kasabasındaki kedi ve köpeklere kuduz aşısı yaptı.

Hastalığın yayılmasını önlemek için İlçe Müdürlüğü gerekli tüm tedbirler aldığı ve vatandaşların hastalıkla mücadele kapsamında gerekli hassasiyeti göstermelerinin önemli olduğu bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.