banner461
banner195

Asansörler Artık TSE’nin Denetiminde

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazetede ’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereğince asansörlerin muayeneleri artık Nevşehir’de TSE tarafından yerine getirilecek.

Asansörler Artık TSE’nin Denetiminde
04 Eylül 2014 Perşembe 16:16

banner143
Asansörler Artık TSE’nin Denetiminde
İlgili Galeriye Git
banner134

 Asansörler Artık TSE’nin Denetiminde

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazetede ’de yayınlanarak yürürlüğe giren  “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereğince  asansörlerin muayeneleri  artık Nevşehir’de TSE tarafından yerine getirilecek.

Nevşehir Belediyesi sınırları içerisindeki asansörlerin periyodik muayenesine ilişkin  sözleşme,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)  Muayene  Gözetim Merkezi Başkanı Topel Gül arasında imzalandı.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, Kayseri TSE Kayseri İl Koordinatörü Mahmut Ulaş ve TSE Nevşehir Temsilcisi Erol Güneş’in de hazır bulunduğu asansörlerin muayenelerinin yapılmasına yönelik sözleşmenin imza töreninde konuşan Nevşehir  Belediye  Başkanı Hasan Ünver,  Nevşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda hizmet verilen merkezlerin güvenliğinin en üst düzeyde planlandığını belirtti. İnsan odaklı olarak ele alınan tüm hizmetlerin en verimli ve en güvenli bir şekildeinsanların  yararlanır hale getirilmesinin de kendilerinin ana çalışma esasları içerisinde yer bulduğunu vurgulayan Ünver, asansör hizmetlerinin verildiği apartmanlarında bu doğrultu içerisinde ele alındığını aktardı.

TSEMuayene  ve Gözetim Merkezi Başkanı Topel Gül’ de TSE olarak güvenliğin en üst düzeyde ele alınarak gözetim ve tetkiklerin yürütüldüğünü belirterek, bu yöndeki TSE’nin tam çalışma yöntemlerinin taviz verilmeden Nevşehir’deki asansör sistemli apartmanlarda uygulanacağını ifade etti.

Gerçekleştirilen işbirliği ile Nevşehir Belediyesi sınırları içerisinde bulunan yapılardaki tüm asansörlerin can ve mal güvenliği yönünden uygunluğunun tespitine ilişkin yürürlükteki bakım ve ilgili standartlar kapsamında yıl içerisinde  bir  kez muayene edilmesi,raporlanması,can ve mal güvenliğine ve işletilmesine ilişkin eksikliklerin giderilmesi veya eksiklikleri giderilmeyen asansörler için cezai müeyyidelerin uygulanması için raporların belediye ve bina sorumlusuna verilmesini öngörüyor.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,  TSE  Muayene  Gözetim Merkezi Başkanı Topel Gül’e, Avanos el sanatları ürünlerinden Hitit Anforası ve Nevşehir Belediyesi’nin kültür yayınlarından oluşan bir set hediye ederken, TSE  Muayene  Gözetim Merkezi Başkanı Topel Gül’de Belediye Başkanı Hasan Ünver’e  TSE’nin teşekkür şiltini  takdim etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.