banner461

Aşırı Kar Yağışı Nevşehir'de Hayatı Felç Etti

Nevşehir’de okulların bir gün daha kapanmasına, tatil edilmesine neden olan aşırı kar yağışı tüm yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de hayatı felç etti.

Aşırı Kar Yağışı Nevşehir'de Hayatı Felç Etti
05 Ocak 2016 Salı 15:17

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de okulların bir gün daha kapanmasına, tatil edilmesine neden olan aşırı kar yağışı tüm yurt genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de hayatı felç etti.

Yüksek kesimlerde 30 santimetreye kadar çıkan kar kalınlığının yağış devam etmesi durumunda; hafta sonuna kadar kar yağışının aralıklarla devam etmesi bekleniyor daha da artması bekleniyor.

Yağışın sürmesiyle birlikte şehir merkezindeki yollarda Nevşehir Belediyesinin karla mücadele çalışmaları da yağışın kesilmesiyle birlikte yapılabilir bir hal aldı.

İl Merkezindeki ana geçiş yollarında yol tuzlama çalışmaları yapan Nevşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları ile özellikle kar lastiği takmayan ya da zincir bulundurmayan araç sürücülerinin sıkıntılı anlar yaşamasının da önüne geçildi.

Atatürk bulvarı üzerindeki yol güzergahında kar yağışının sürdüğü saatlerde trafik ekipleri de sık sık araç sürücülerini uyararak hız yapmamaları konusunda uyarılarda bulundular.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.