banner461
banner195

Asker ailelerine müjdeli haber!

Vatani görevini yapmakta olan 35 bin askerin ailelerine maaş başlanıyor.

 Asker ailelerine müjdeli haber!
16 Temmuz 2013 Salı 17:44

banner143
banner134

 Asker ailelerine müjdeli haber!

Vatani görevini yapmakta olan 35 bin askerin ailelerine maaş başlanıyor.

 
Asker ailelerine müjdeli haber!
Başbakan Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği "asker ailelerine maaş" konusunda çalışmaların sonuna gelindi. Başvuruda bulunan ailelere bir ay içinde ödeme yapılacağı söyleniyor.

Oğlu veya eşi askerde olduğu için geçimini sağlamakta zorlanan aileler, “Muhtaç Asker Ailelerine Yardım” programına başvurarak aylık 250 TL maaş almaya hak kazanacak. 

-Bu durumda olan aileler, yaşadıkları il veya ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 'na dilekçeyle başvurabilecek. 

-Askerlik görevini yapan kişi bekar ise anne veya babasının, evli ise eşinin ilgili mercilere başvurması gerekiyor.

-Başvuru yapılırken ailenin gelir durumunu gösterir belge, dilekçe sahibinin nüfus kağıdı, evliyse evlilik cüzdanı ve askerdeki kişiye ait askerlik belgesi de bulundurulması zorunlu olacak. 

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 'in bizzat takip ettiği projeden yararlanmak için başvuran aile sayısının 60 bin civarında olduğu belirtildi. 

-Geçen hafta Meclis Genel Kurulu 'ndaki torba yasa görüşmelerinde konuşan Şahin yardımın 'bedelli askerlik'çerçevesinde toplanan 2 milyar 230 milyon liralık kaynaktan karşılanacağını ifade etti. 

-Aile Bakanlığı 'nın bu başvurulara ilişkin araştırmasında 35 bin aileye vize çıktı. Diğer 25 bin başvurunun incelemesinin ise tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. 

ÖDEMELER PTT KART 'LA 

-Aylık 250 TL maaş ödenecek ailelerin bir bölümünün işlemlerine başlandığı, diğer ödemelerin ise ağustos ayının ilk yarısına kadar yetiştirileceği öğrenildi. 

-Muhtaç asker ailesine yapılacak aylık 250 TL 'lik maaş ödemesi, askerlik süresince devam edecek ve iki ayda bir toplam 500 TL verilecek. Ödemelerin PTT Kart, sistemiyle yapılacağı da öğrenildi.

'Asker Ailelerine Maaş' projesine kimler başvurabilir?

Başbakan Erdoğan'ın müjdesini verdiği, 'asker ailelerine maaş' projesinde sona yaklaşıldı.

'Asker Ailelerine Maaş' projesine kimler başvurabilir? 

 
Başbakan Erdoğan'ın müjdesini verdiği, 'asker ailelerine maaş' projesinde sona yaklaşıldı. Yardım için başvuran yaklaşık 35 bin er ve erbaşın ailesine bir ay içinde ödeme yapılacak.

MUHTAÇ ASKER AİLELERİNE YARDIM

Akşam'dan Ebru Toktar Çekiç'in haberine göre, Oğlu veya eşi askerde olduğu için geçimini sağlamakta zorlanan aileler, "Muhtaç Asker Ailelerine Yardım" programına başvurarak aylık 250 TL maaş almaya hak kazanacak.

- Bu durumda olan aileler, yaşadıkları il veya ilçenin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'na dilekçeyle başvurabilecek.

KİMLER BAŞVURABİLECEK

- Askerlik görevini yapan kişi bekar ise anne veya babasının, evli ise eşinin ilgili mercilere başvurması gerekiyor.

- Başvuru yapılırken ailenin gelir durumunu gösterir belge, dilekçe sahibinin nüfus kağıdı, evliyse evlilik cüzdanı ve askerdeki kişiye ait askerlik belgesi de bulundurulması zorunlu olacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bizzat takip ettiği projeden yararlanmak için başvuran aile sayısının 60 bin civarında olduğu belirtildi.

- Geçen hafta Meclis Genel Kurulu'ndaki torba yasa görüşmelerinde konuşan Şahin yardımın 'bedelli askerlik' çerçevesinde toplanan 2 milyar 230 milyon liralık kaynaktan karşılanacağını ifade etti.

- Aile Bakanlığı'nın bu başvurulara ilişkin araştırmasında 35 bin aileye vize çıktı. Diğer 25 bin başvurunun incelemesinin ise tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

ÖDEMELER PTT KART'LA

- Aylık 250 TL maaş ödenecek ailelerin bir bölümünün işlemlerine başlandığı, diğer ödemelerin ise ağustos ayının ilk yarısına kadar yetiştirileceği öğrenildi.

- Muhtaç asker ailesine yapılacak aylık 250 TL'lik maaş ödemesi, askerlik süresince devam edecek ve iki ayda bir toplam 500 TL verilecek. Ödemelerin PTT Kart, sistemiyle yapılacağı da öğrenildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
??? - 5 yıl önce
yapanlarin günahi ne onlarin hakki değilmi askerliğini yapanlarada versinler o halde
Avatar
HHH - 5 yıl önce
seçim yaklaşiyor
Avatar
merwe - 5 yıl önce
nisan ayindan beri vercez diyolar agustos oldu daha alcaz esimiz askerden gelince mi vercekler aceba