banner421
banner461
banner195

Askıda çorba uygulaması büyük ilgi görüyor

Nevşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Askıda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği halinde başlattığı ‘Askıda Çorba’ uygulaması , her geçen gün artan ilgi ve destekle devam ediyor.Nevşehir’in...

Askıda çorba uygulaması büyük ilgi görüyor

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Askıda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile işbirliği halinde başlattığı ‘Askıda Çorba’ uygulaması , her geçen gün artan ilgi ve destekle devam ediyor.
Nevşehir’in İbrahimpaşa Mahallesi’ndeki Modern Pazaryeri’nde oluşturulan bir merkezde başlatılan askıda çorba uygulaması ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve çocuklar herhangi bir ücret ödemeden haftanın 5 günü sıcak çorba içme imkanı buluyorlar.
“Malzemeleri getirin biz pişirelim” sloganı ile Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşan Aşevi geleneği içerisinde sunulan Askıda Çorba uygulamasına katılmak için hayırsever vatandaşlar, sosyal yardımlaşmanın en nitelikli bir örneğine katkıda sunmanın da sevincini yaşıyorlar.
Nevşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Askıda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa yürüttüğü Askıda Çorba uygulamasından her gün 200 ü aşkın ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve çocuklar yararlanıyor.
Adeta bir Aşevi görünümündeki merkezde kendi adına çorba kaynattırarak dağıtımını yaptırmak isteyenler istedikleri takdirde çorba malzemelerini görevlilere teslim ederek askıda çorba uygulamasına katılırken, istedikleri takdir de de ücretini ödeyip o günkü çorba dağıtımına katkıda bulunabiliyorlar. Bunun yanı sıra hayırsever vatandaşlar istedikleri türde yemekleri de yine merkezde ihtiyaç sahipleri için pişirttiği yemeğin de dağıtımını yaptırabilme hakkına da sahipler.
Askıda Çorba uygulamasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlar, Modern Pazar Yerinin 5 nolu kapı girişinde bulunan merkeze başvurabiliyorlar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.