banner461
banner195

Atatürk'ün Hacıbektaş'a Gelişinin 93. Yıl Dönümü Kutlama

Törende, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı ve Garnizon Komutan Vekili Yarbay Bekir Uzun, Hacıbektaş Kaymakamı Bedrettin Özmen ve Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Atatürk'ün Hacıbektaş'a Gelişinin 93. Yıl Dönümü Kutlama
22 Aralık 2012 Cumartesi 18:26

banner143
banner134

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk koşusuna katılan atletler, taşıdıkları Türk bayrağını, Vali Savaş'a teslim etti. Öperek bayrağı teslim alan Vali Savaş da "Bağımsızlığımızın sembolü olan, Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu bayrağı gençlerden ben geçici olarak emanet alıyorum. Tabi bu, kendilerine Atatürk'ün emaneti" dedi.

Atatürk Evi'nin ziyaret edilmesinin ardından Hacıbektaş Kültür Sanat Merkezi'nde devam eden törende konuşan Vali Savaş, Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sürecinde Anadolu ziyaretleri gerçekleştirmesinin, toplumsal birlik ve bütünlüğün sağlanmasına önemli katkı sunduğunu vurguladı.

 

   Atatürk'ün o süreçte Hacıbektaş'ı ziyaret etmesinin Nevşehir adına övünç kaynağı olduğunu belirten Savaş, "Bağımsız bir ülkede yaşamanın gururunu, onurunu yaşıyoruz. Çevremizdeki ülkelere baktığımızda görüyoruz ki, hala oralarda huzur ortamı yok. Ama bizim ülkemizde insanlar çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmış, müreffeh içinde yaşıyor. Bunu da Atatürk ve şehitlerimize borçluyuz" dedi.

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu da Atatürk'ün Hacıbektaş'a gelişinin bir tesadüf olmadığını vurgulayarak, yeni kurulacak devletin yönetim şeklini ilk defa buradaki Alevi Bektaşi önderleriyle paylaştığını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.