banner461
banner195

Avanos Belediyesi Köpekleri Topluyor

Avanos Belediyesi Beslenmesi Yasak Olan Köpek Cinslerine Karşı Tedbir Alıyor...

Avanos Belediyesi Köpekleri Topluyor
28 Mart 2015 Cumartesi 16:09

banner143
banner134
Avanos Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Avanos Hayvan Barınağı sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve toplumsal hayata uyumlarının yanı sıra beslenmesi tehlikeli ve yasak olan köpeklerinde takibini yapıyor

 Gerekli koşullar ve güvenlik önlemleri alınmaksızın beslenmesi yasak ve tehlikeli olan köpek cinslerinin ilçemiz genelindeki takibi ve gerek vatandaş ihbarı gerekse Emniyet Ekiplerinin Tedbir kararıyla birimlere intikal eden olaylara müdahale ediliyor.

Avanos Belediyesi ekipleri tarafından hayvan severlere, Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hayvan beslenmesi ve barındırılmasına ilişkin düzenlemelerini belirleyen maddelerine uymaları ve gereğini yerine getirmeleri önemle duyuruluyor.

Bu kapsamda Türkiye’de ve birçok ülkede de yasak olan bazı köpek cinslerinin yasa kapsamında pitbull terrier, japanese tosa’ya, dogo argentino, fila brasileiro ve bu ırkların melezlerini üretmek, sahiplendirmek, ülkeye girişini sağlamak, satışı ve reklamını yapmak ile takas etmek yasaktır. Saldırgan yapılı hayvanların öncelikle beslenmemesi, tasmasız, ağız maskesiz topluma açık alanlara çıkarılmaması ve üretimi yapılarak çoğaltılmaması aksi durumda mevzuat hükümlerinin uygulanacağı ekiplerimiz tarafından hayvan sahiplerine beyan ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali - 3 yıl önce
1 hafta sonra yine aynı olur.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Nevsehir güzelyurt mahallesi , ragıp üner mahallesi , 2000 evler mahallesinde de başı boş koköpekler sokak aralarinda çok fazla dolanmaya başladılar belediye yetkililerinin bu olayı en kisa zamanda çözmeleri gerektiğini düşünüyorum bir an önce önlem alınmalı !