banner461
banner195

Avanos Belediyesinden Bisiklet Yolu Atağı

Avanos Belediyesi ilçe merkezinde 6 bin beşyüz metre güvenli bisiklet yolu oluşturmak üzere çalışma başlattı.

Avanos Belediyesinden Bisiklet Yolu Atağı
08 Ağustos 2016 Pazartesi 17:56

banner143
banner134
Avanos Belediyesi ilçe merkezinde 6 bin beşyüz metre güvenli bisiklet yolu oluşturmak üzere çalışma başlattı.
Bisiklet kullanımını kısıtlayan en büyük etkenin alt yapı yetersizliği ve bisiklet yollarının belirlenmemiş olması noktasından harekete çıkan Avanos belediyesi bu eksikliği dikkate alarak; bu yıl içerisinde 6 bin beşyüz metre bisiklet yolunu belirlemek üzere çalışma başlattı.
Trafiğe açık ve kapalı bölgelerde yolları işaretleyerek, mavi renkte yol çizgi boyası ile boyama çalışmalarına başlandı. Projemizin daha önce ilk pilot bölgesi olarak belirlenen Spor ve Kültür Parkta bisiklet parkı, trafiğe kapalı bölge, 120 cm genişliğinde güvenli sürüş şeridi, yatay işaretlemeler başta olmak üzere çalışmalar yürütülüyor. Avanos genelinde de mavi renkli yol çizgi boyası kullanılarak bisiklet yolları planlanarak işaretlendi. Belirlenen alanlar zamanla güvenlik bariyeri, yol uyarı işaretleri ile desteklenerek yaygınlaştırılacak. Boyama çalışmalarında Nevşehir İl Özel İdaresi de yol çizgi aracı ile belediyemize destek verdi.
Bisikletlilerin ve engelliler, yaşlılar gibi bazı elektrikli ulaşım aracı kullanan dezavantajlı grupların da bu şerit içinde güvenli ulaşımı hedeflenen çalışmalar arasında.
Bisiklet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla yaptığımız fiziksel düzenlemeler devam edecek. Her şey daha güzel bir Avanos için…Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.