banner461
banner195

Avanos Kaymakamı Eldivan, Bayramhacı Barajını İnceledi

Soyak Enerji tarafından Kızılırmak üzerinde kurularak 2011 yılında enerji üretimine başlayan Bayramhacılı Barajı Hidro Elektrik santralini Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Protokol ziyaret ederek yetkililerden baraj hakkında bilgi aldılar.

 Avanos Kaymakamı Eldivan, Bayramhacı Barajını İnceledi
06 Mayıs 2014 Salı 21:05

banner143
banner134

 Soyak Enerji  tarafından Kızılırmak  üzerinde kurularak 2011 yılında enerji üretimine başlayan Bayramhacılı Barajı  Hidro Elektrik santralini Avanos  Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Protokol ziyaret ederek yetkililerden baraj hakkında bilgi aldılar

 

  Soyak Enerji Bayram Hacı Hidro Elektrik Santrali İşletme Müdürü Bünyamin ÖZTOPRAK   Baraj ile ilgili verdiği bilgide; Temelden 60 metre olan gövde yüksekliği ve 1.1000.000 m3 gövde hacmi ile önyüzü beton kaplı olarak inşa edilen projemizin, 48,5 MW kurulu güç kapasitesi sayesinde yılda ortalama 166 milyon kWh enerji üretimi  yapılıyor.   Ankara Gölbaşı’nda bulunan kurumun talebi doğrultusunda elektrik üretiminin yapıldığını bu yıl yağışların az olması sebebiyle barajda depolanan suyun azaldığı geçen yıl Nisan – Mayıs ayında  doluluk oranımız % 35 iken bu yıl aynı aylarda % 24’e düştü. Santralimizin ekolojik dengeye hiçbir zararı olmuyor Yamula Barjından başlayarak Tuz Köy’e kadar kurulu bulunan santrallerde her zaman canlı yaşamını idame ettirecek bol su verilmektedir. Şu anda Kapasite olarak Bayramhacı Barajımızda su depolama kapasitemiz 215  Milyon M3, Yamula Barajında ise 3 Milyar M3 su depolanabilmekte. Barajlarımız Ekonomik Ömrünü doldurduğunda ise  Suların taşıdığı değerli topraklarda  çok güzel zirai ürünler yetişeceğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.