banner461
banner195

Avanos Kızılırmak boyundaki kirlilik yürek sızlattı

Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan ırmak ve mesire alanlarının bakımsızlığı ve pislik içerisinde olması tatil için Avanos'u tercih eden yerli yabancı turistlerin ve piknikçilerin tepkisini çekti.

Avanos Kızılırmak boyundaki kirlilik yürek sızlattı
07 Ağustos 2018 Salı 11:30

banner143
banner134

Nevşehir'in Avanos ilçesinde bulunan ırmak ve mesire alanlarının bakımsızlığı ve pislik içerisinde olması tatil için Avanosu tercih eden yerli yabancı turistlerin ve piknikçilerin tepkisini çekti. Kızılırmak kıyısına yakın yüzeyinde , pet şişeler, köpük tabaklar, cam şişeler, kağıtlar yer aldı.  

Avanos Kızılırmak sahilinde yürüyüşe çıkan vatandaşlarımız karşılaştıkları manzara karşısında rahatsız oluyorlar. Mesire alanını ve ırmağın pislik ve çöp içinde olmasından, çevresinde otların büyüklüğünden ve bakımsızlıktan yakınan piknikçiler, Avanos Belediyesinden mesire alanına, ırmak ve sahil boyuna bakım yapılmasını istiyorlar.

FİB Haber.Com WhatsApp ihbar hattına bir duyarlı vatandaşımız gönderdiği resim ve yazısında şikayetlerini bakın nasıl dile getiriyor: Kapadokya ya tatile geldik özellikle Nevşehir'in Avanos ilçesini çok met ettiler. Bizde Avanos'a gittik ama gözlerimize inanamadık .Çimler berbat, ırmağın içi berbat, bölgenin hiç mi habercisi bürokratı yok buralarla ilgilenecek... Belediye Başkanı bunları görmüyor mu? Şenliklerden önce insan ve çevre sağlığını baz alan çalışmaları ivedi bir şekilde yapılmalı. Ben gördüğüm manzara karşısında çok üzüldüm. Un şeker yağ var Avanos'ta da anlaşılan helva yapacak biri yok. Yazık hemde çok yazık. Bu resimlere bakarsanız söylemek istediklerimi daha iyi anlarsınız...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.