banner461
banner195

Avanos Mezarlığına 2600 Cam Fidanı Dikiliyor

Avanos Belediye Başkanlığımız ile Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Denetimlik Serbestlik Müdürlüğü arasında imzaladığımız protokole bağlı olarak, ilçe mezarlığımız başta olmak üzere, Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen, 2600 çam fidanı ilçemize dikilecek, fidanların bakımları da belediye yetkililerimiz denetiminde hükümlülere yaptırılacak.

Avanos Mezarlığına 2600 Cam Fidanı Dikiliyor
14 Mayıs 2014 Çarşamba 13:59

banner143
banner134

 Yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde ilgili kurum yetkilileri denetiminde, ağaç dikim çalışmaları başlatıldı. Ağaçlar sadece dikilmiş olmakla kalmayıp sürekli olarak sulama ve bakımları da hükümlülere yaptırılacak. 

TCK'nın 50 mad. 1. fıkrasının (f) bendi ile CMK'nın 231/8.c maddeleri gereğince hapis cezası yerine kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılacak olan hükümlüler, imza takibiyle belirlenen sürelerde protokol ile belirlediğimiz işlerde 8 ay ile 1 yıl arasında kişiye göre değişen sürelerde ağaç dikim ve bakım çalışmalarını yapacaklar. Belediye yetkililerimiz de hükümlülerin belirtilen işleri yapmaları ve kontrolünü sağlayarak çalışmaları koordine edecek.
İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından uygulamanın ilk günü, ilgili kurum yetkililerinin de katılımıyla çam fidanlarının temin edilmesinin ardından fidanların toprağa dikilmesi ile başladı.
Fotoğraflar

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.