banner461
banner195

Avanos'ta ağaçlandırma çalışmaları yerinde incelendi

Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ile Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı; Nevşehir İli Avanos İlçesi, Özkonak kasabası ve Göynük Köyleri sınırlarında bulunan ağaçlandırma sahalarını gezdiler.

Avanos'ta ağaçlandırma çalışmaları yerinde incelendi
12 Ocak 2018 Cuma 20:03

banner143
banner134
Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç beraberinde Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Başmühendisleri Ugur Efe Ve Refik Gündüz ile birlikte Nevşehir İli Avanos İlçesi, Özkonak kasabası ve Göynük Köyleri sınırlarında bulunan ağaçlandırma ağaçlandırma sahalarını gezdiler. 

Daha sonra Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı'nın eşliğinde yapılan çalışmaları, koruya tahvil çalışmaları, Toprak Muhafaza ve Erozyonla Mücadele kapsamında makinalı toprak işleme çalışmalarını yerinde incelediler.

Arazi incelemelerinde Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, heyete yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.

İncelemeler sonrasında yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç ; Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı’ya teşekkür ederek, çalışmalarında başarılarının devamını diledi.


Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı yaptığı açıklamasında; Bugün Avanos Kaymakamımız ile birlikte Özkonak, Göynük ve Avanos arasında kalan bölgede incelemelerde bulunduk. Orman İşletme müdürlüğümüzce 2012-2013-2014 yıllarında yapılan ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları gezdik ve kendilerine bilgiler verildi. 50.000 dekar alanda çalışılarak, 2.000.000 fidan dikildiği ve başarının yüzde 80-90 olduğu çalışmalar, geleceğimizin sigortası olması yönüyle önemli. Ben bu vesile ile Sayın Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç beye ve beraberinde Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü Etüt Proje Başmühendisleri Ugur Efe Ve Refik Gündüz beylere teşekkür ediyorum dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mahmut - 10 ay önce
tesekkur ederiz devamini bekleriz
Avatar
Raşit - 10 ay önce
Aykut satırlı bey görevini bir aşk ile yapıyor Allah razı olsun