banner461
banner195

Avanos'ta Hüseyin Turan Coşkusu

4. Geleneksel Avanos Halk Şenlikleri etkinlik takvimi kapsamında Ünlü sanatçı Hüseyin Turan, Avanoslu vatandaşlarla buluştu.

Avanos'ta Hüseyin Turan Coşkusu
27 Ağustos 2017 Pazar 15:21

banner143
banner134
4. Geleneksel Avanos Halk Şenlikleri etkinlik takvimi kapsamında Ünlü sanatçı Hüseyin Turan, Avanoslu vatandaşlarla buluştu. 
Sahnedeki sıcak tavırlarıyla büyük beğeni toplayan Turan, gece boyunca sevilen türküleri seslendirdi. Yaklaşık 3 saat süren konsere Avanos Cumhuriyet meydanını dolduran kalabalık zaman zaman danslar zaman zaman da alkışlar ile eşlik etti. Hüseyin Turan başaralı performansı ve başarılı orkestrası ile Avanos'un eşsiz manzarasında, sevilen türkülerimiz ile izleyenlere unutulmayacak bir gece yaşattı.

4. Geleneksel Avanos Halk Şenliği etkinlikleri kapsamında 25 Ağustos Cuma akşamı Avanos Cumhuriyet Meydanında Hüseyin Turan konseri gerçekleştirildi.
Konserden önce Emin Perküsyon ile birlikte sahne alan Avanoslu ritimcilerin gösterisi de beğeniyle izlendi. Avanos’un şahsına münhasır değerli ve sevilen siması Yurdakul Sivri’de Emin Bolat ile birlikte sahneye çıktı. Yurdakul Sivri’de darbukası ile iki parça seslendirdi.
Ritim gösterisinin ardından sahneye çıkan Hüseyin Turan, güzel sesi ve yorumu ile halk müziği parçalarını seslendirdi.
Misafirperverliğinden dolayı Avanos halkına teşekkür eden Hüseyin Turan, Avanos’a ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini ifade etti. Sizlerle buluşmamıza vesile olan, Avanos Belediye Başkanı İsmet İnce’ye ve sanatçı dostum Edip Akbayram’a da teşekkür ederim dedi. İki saat süren konserde birbirinden güzel parçalar seslendiren Hüseyin Turan, halkımıza müzik ziyafeti verdi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.