banner461
banner195

Avanos ta Kahvelerde Madde Bağımlılığı Toplantıları Yapıldı

Nevşehir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce hazırlanan ve Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediye Başkanlığı ile Nevşehir Kahvehaneciler Odası Başkanlığınca ortak olarak yürütülen “Kahvehanelerde Madde Kullanımı Farkındalığı Projesi” kapsamında Avanos'ta kahvehaneler ziyaret edilerek toplum bilnçlendirme çalışmaları yapılıyor

Avanos ta Kahvelerde Madde Bağımlılığı Toplantıları Yapıldı
27 Şubat 2013 Çarşamba 15:21

banner143
Avanos ta Kahvelerde Madde Bağımlılığı Toplantılar
İlgili Galeriye Git
banner134

   Proje ziyaretlerine, Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Avanos'taki kahvehaneler ziyaret edildi.   Kahvehane ziyaretlerine, Avanos İlçe Emniyet Müdürü Ahmet TUTAL ile Nevşehir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İbrahim ALTINTAŞ’ da katıldılar.

 

  Proje kapsamında, madde bağımlılığı ve madde bağımlılığı ile mücadelede anne ve babanın önemi konulu bir sunum yapılmış ve proje ekibi tarafından hazırlanan, madde bağımlılığı ile mücadele temalı, iskambil oyun kartları hazırlanarak, kahvehanedeki mevcut oyun kartları ile değiştirilmiştir. Kahvehaneye gelen vatandaşlarımızın, oyunlarını, hazırlamış olduğumuz kartlar ile oynayarak, hem oyun oynayıp hem de madde bağımlılığı konusunda, bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca okey istekalarının arka yüzlerine yapıştırılmak üzere hazırlanan çıkartmalar ile farkındalık yaratıcı afişler, kahvehanenin görünür yerlerine asılmıştır.

 

  26 Şubat 2013 tarihinde ziyaret edilen Gençlik Kıraathanesi ve Orta Mahalle Kıraathanesi’nde, toplam 75 kişiye ulaşılmıştır. Vatandaşlarımızdan oldukça olumlu geri bildirimler alınan proje faaliyetleri, Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile birlikte ilçemizdeki tüm kahvehaneler ziyaret edilerek devam edecektir.

 

  Nevşehir’de hayata geçirilen, “Kahvehanelerde Madde Kullanımı Farkındalığı Projesi”, madde bağımlılığı ile mücadele anlamında, diğer illerimize örnek olabilecek bir proje olarak gösterilmekte ayrıca yerel ve ulusal basında da haber olarak sık sık yer verilmektedir.        


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli - 5 yıl önce
gerçekten çok güzel bir uygulama bende dinledim kahvenini birinde