banner461
banner195

Avanos ta Kayıp köpeği bulana ödül var

Avanos'a yakın yerleşim birimlerinden Bayramhacı köyündeki evlerine yaz tatilini geçirmek üzere gelen gurbetçi aile kaybolan köpeklerinin ardından yas tutuyor.

Avanos ta Kayıp köpeği bulana ödül var
15 Ağustos 2014 Cuma 20:52

banner143
banner134
Avanos ta Köpeğini Kaybeden Gurbetçi Aile Yasta ...Avanos'a yakın yerleşim birimlerinden Bayramhacı köyündeki evlerine yaz tatilini geçirmek üzere gelen gurbetçi aile kaybolan köpeklerinin ardından yas tutuyor. Almaya'da yaşayan ve Bayramhacı köyüne yaz tatili için gelen Canan - Nevzat Turan çifti dalgınlıkla açık unuttukları bahçe kapısından yola çıkan 10 yaşındaki Jack Russel Terrier cinsi köpeklerinin kaybolduğu 10 Ağustos Pazar gününden bu yana adeta yas tuttuklarını ve evlatları yerine koydukları köpeklerini bulana ödül vereceklerini söylediler. Canan Turan köpeklerinin bazı rahatsızlığı nedeniyle özel besinler ile beslendiğini, başka yemek yemediği için yaşamının da tehlikede olduğunu, Efe adındaki köpeklerinin Türkçe komutları da bilmediğini belirtti. Kaybolan köpekleri için köylerinde anons yaptırmak istediklerini söyleyen Canan Turan yetkililerin "Bir köpek için anons mu verilir, ayıp bir şey" diyerek kendilerini geri çevirdiklerini de iletti.

Canan Turan sözlerini " Daha önce köpeğimizle 3 defa daha Türkiye'ye gelmiştik ve böyle bir şey başımıza gelmemişti. Doğduğunda aldığımız köpeğimiz 10 yıldır bizimle yaşıyordu. Köpeğimiz Efe'yi 4. evladım yerine koymuştum. Annem hastanelik oldu üzüntüsünden. Tatilimiz haram oldu. Evimizde adeta yas tutuyoruz. Köpeğimizi gören veya bulanların insaniyet namına 0531 938 67 69 numaralı telefonumuza haber vermelerini rica ediyorum." şeklinde tamamladı.

Haber:İsmet Demir/Avanos Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.